Polisa dla kierowcy – na co zwracać uwagę?

Każdego roku na polskich drogach dochodzi do coraz większej liczby wypadków drogowych, coraz więcej aut zostaje także corocznie kradzionych bądź celowo uszkadzanych.

Jak mogą więc chronić siebie i swoje pojazdy kierowcy, by nie tylko zapobiegać występowaniu tychże procederów, ale chociażby być zabezpieczonym finansowo jeśli tego rodzaju przypadek przydarzy się właśnie im?

Na rynku usług ubezpieczeniowych istnieje kilka rodzajów dobrych ubezpieczeń, które w rozmaity sposób chronią właścicieli aut. Przede wszystkim każdy zobowiązany jest do wykupienia OC, które zabezpiecza pokrycie finansowe strat w wyniku kolizji, wypadku czy innego rodzaju samochodów bądź innych elementów wchodzących w skład ruchu drogowego, jeśli strata taka wynikać będzie z winy kierowcy rzeczonego pojazdu.

Oprócz obowiązkowego OC istnieje jeszcze szereg dodatkowych ubezpieczeń, z jakich właściciel auta może korzystać dobrowolnie. Najlepsza polisa dla kierowcy i samochodu to AC. Ta zabezpiecza finansowo właściciela pojazdy jeśli ten zostanie skradziony bądź uszkodzony. Wybierając jednak tego rodzaju usługi warto zwrócić uwagę na dodatkowe korzyści, jakie mogą wynikać z jej zakupu. Coraz częściej na przykład do AC dodawany jest pakiet Assistance, który gwarantuje natychmiastową pomoc przy okazji różnego rodzaju wypadków losowych w czasie jazdy bądź postoju. Tym samym fachowcy zjawią się w kilka minut na miejscu, kiedy w samochodzie zatrzaśniemy kluczyki, zabraknie nam benzyny czy auto odmówi zwyczajnie posłuszeństwa na środku jezdni. Pamiętajmy, by polisa dla kierowcy była gwarantem nie tylko dla niego, ale również pasażerów – to istotne w przypadku chociażby niewielkiej stłuczki, nie mówiąc już o groźnym wypadku.

 

 

, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *