Najpiękniejsze polskie jeziora

Giżycko i jego okolice to najchętniej odwiedzane rejony przez polskich turystów w okresie wakacyjnym. Nie ma w tym nic dziwnego bowiem właśnie tutaj możemy podziwiać najpiękniejsze polskie jeziora.

Znajdziemy tu jezioro Niegocin, które zachwyca przede wszystkim krystalicznie czystą niczym Morskie Oko wodą. To akwen położony w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, który jest doskonały pod względem wędkowania czy uprawiania sportów wodnych. Wszyscy znajdą tu również dogodne warunki do wodnych kąpieli czy wylegiwania się na słońcu na nadbrzeżnych plażach.

Podobne walory posiada jezioro Kisajno, Dargin czy Dejguny – na niektórych z nich można podpłynąć łódką do urzekających wysp na jeziorze, w których swoje siedliska utworzyły różne rodzaje ptaków; trzeba jednak pamiętać, by nie zakłócać ich spokoju.

Spędzając wczasy nieopodal Giżycka, na przykład zamawiając domek do wynajęcia nie zapomnijmy odwiedzić okolic jeziora Wojnowo. Podobno to właśnie stąd można podziwiać najpiękniejsze zachody słońca.

Polskie jeziora zachwycają bogactwem fauny i flory, dają też szereg możliwości turystom do spędzenia odprężających wczasów na łonie natury. To idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą poczuć się zrelaksowani i nabrać sił do kolejnych życiowych zmagań w ciągu następnego roku. Trzeba wiedzieć, że nie bez powodu okolice Giżycka zostały nazwane zielonymi płucami Polski.

 

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *