Sport – styl życia

Sport jest wszechobecny w naszym życiu, zarówno w postaci rekreacyjnej jak i zawodowej. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę jak ogromne pieniądze generowane są wśród rozmaitych jego dyscyplin.

Nic jednak dziwnego ludzie uwielbiają patrzeć na zmagania wyczynowych zawodników, którzy potrafią wyczyniać niesamowite rzeczy czy to z piłką czy też poruszając się po ringu bądź korcie. Dlaczego? Każdy z nas ma w sobie iskierkę rywalizacji i chęci udowodnienia całemu światu, że potrafimy zrobić coś lepiej od innych. A to właśnie zawodowy sport wydaję się być dziedziną, która jest najmniej uzależniona od otaczającej nas technologii, wyłączając oczywiście sporty motoryzacyjne gdzie wpływ na wyniki mają jak wiadomo nie tylko nasze umiejętności ale również parametry techniczne pojazdów, które potrzebują olbrzymich nakładów finansowych a to oczywiście powoduję, iż bez pomocy sponsora przeciętny człowiek nie jest w stanie im sprostać.

Ale na przykład boks, tutaj wystarczy właściwie tylko para rękawic i zestaw ochraniaczy, by móc rozpocząć przygodę z tą dyscypliną. Najistotniejszym elementem na pewno jest talent, który musi być przez odpowiednie osoby zauważony a dopiero później przychodzi czas na ciężką pracę, mordercze treningi i setki litrów wylanego potu. Nie zapominajmy o ryzyku jakie niesie za sobą uprawianie takiej dyscypliny, mnóstwo urazów głowy, wewnętrznych krwotoków, złamań a i niestety bo i takie przypadki miały miejsce w historii tego sportu zgon.

Ale dla prawdziwego sportowca, pełnego pasji takowe zagrożenia nie mają żadnego znaczenia, liczy się tylko adrenalina i droga na sam szczyt. Oczywiście tym którym uda się dotrzeć na jego wierzchołek czeka chwała, uwielbienie tłumów i bajońskie wręcz sumy. Taki człowiek kończąc swoja karierę praktycznie nie musi martwić się o byt całej swojej rodziny. Niestety nie każdemu udaję się osiągnąć sukces i zarobić miliony, wielu musi przerwać swoje kariery na różnych etapach. Najczęstszym z powodów są kontuzje, które eliminują ich z dalszych zmagań na ringu bądź też niosą za sobą prawdopodobieństwo kalectwa.

Nie wątpliwie jedną z dróg na dalsze życie dla takich nieszczęśników jest, chodź by rozpocząć kurs instruktora boksu jako pierwszy z możliwych etapów pracy wśród kadry szkoleniowej młodych adeptów. Oczywiście istnieje możliwość dalszego poszerzania swoich kompetencji, wszak że nie trzeba być najlepszym zawodowym bokserem aby stać się jednym z najlepszych trenerów tej sztuki walki. O tym jakim będziemy nauczycielem decydują zupełnie inne cechy charakteru i umiejętności. Na przykład przekazania doświadczenia chłopakom dla których swoją wiedzą będziemy wzbudzać autorytet.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *