Ile może trwać rozwód?

Sprawy rozwodowe w niektórych przypadkach mogą ciągnąć się nawet latami – w szczególności jeśli chodzi o skomplikowane kwestie podziału majątku oraz opieki nad dziećmi. Procesy rozwodowe w Polsce bez orzekania o winie najczęściej trwają od kilku do kilkunastu tygodni. Duże znaczenie w tym przypadku ma nie tylko poziom skomplikowania sprawy, ale także obłożenie sądów i dostępne terminy rozpraw. W praktyce przyjmuje się, że sprawy mocniej skomplikowane z orzeczeniem o winie jednej ze stron są rozpatrywane w czasie nie krótszym niż 2 miesiące. 

 

Warto mieć na uwadze fakt, że wydanie orzeczenia o winie przez sąd musi być poprzedzone co najmniej kilkoma procesami wyjaśniającymi okoliczności poróżnienia dwóch stron – w tym przypadku małżonków. Aby sąd mógł wydać orzeczenie o winie jednego ze współmałżonków, konieczne jest wskazanie odpowiednich dowodów. Co ciekawe, sąd zakończy małżeństwo tylko wtedy, kiedy nastąpi trwały i stały rozpad pożycia małżeńskiego.

O czym warto pamiętać przed złożeniem pozwu rozwodowego do sądu?

Zanim zdecydujesz się złożyć pozew o rozwód (z orzeczeniem o winie lub za porozumieniem stron), koniecznie dowiedz się, jak napisać poprawnie pozew rozwodowy i gdzie go złożyć. Jeśli nie masz w tej kwestii ani wiedzy, ani doświadczenia – najlepiej zwróć się o pomoc do profesjonalnej kancelarii adwokackiej w Kielcach. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu oraz nerwów, które towarzyszą sprawom rozwodowym niezależnie od ich charakteru.

 

Adwokat z doświadczeniem w sferze rozwodów, podziału majątku oraz uznaniem opieki nad dziećmi będzie świetnym wyborem. W ten sposób pozew o rozwód skierowany do sądu będzie nie tylko kompletny, ale także zyskasz szansę na opracowanie odpowiedniej linii obrony swoich racji. Warto dodać, że z udziałem adwokata sprawy rozwodowe rozwiązywane są znacznie szybciej, a w skrajnych sytuacjach pojawia się także opcja wypracowania kompromisu pomiędzy małżonkami, co znacznie przyśpiesza sądowy proces rozwodowy. Po porozumieniu stron za pośrednictwem adwokatów sąd może wydać orzeczenie o rozwodzie nawet podczas pierwszej rozprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *