Co znajdziemy na giełdzie staroci?

Coraz więcej osób korzysta w targów czy giełd, na których oferowane są przedmioty z drugiej ręki. Wynika to z faktu, iż po pierwsze takie rzeczy są zazwyczaj tańsze, po drugie wśród staroci możemy odnaleźć prawdziwe perełki.

Jednym z najbardziej popularnych miejsc, w którym od lat odbywa się handel tego rodzaju przedmiotów są Warszawskie Targi Antyków. Sama ich nazwa nie jest w żaden sposób naciągana bowiem to właśnie tam ściągają miłośnicy przedmiotów z duszą i świadectwem historii z całej Polski, by nabyć najbardziej okazałe dzieła.

Na wspomnianych targach oferowane są antyki w różnej postaci – mogą to być przedmioty domowego użytku, elementy dekoracyjne czy meble. Tym samym ukochane starocie to stylizowane walizki, lampy naftowe z duszą i kredensy, na których odcisnął się już ząb czasu. Spotkamy tam również handlarzy i koneserów dzieł sztuki, którzy doradzą nam w wyborze, opowiedzą o historii danej rzeczy i udokumentują ich autentyczność. Trzeba bowiem pamiętać, by antyki, które nabywamy posiadały świadectwo swojego pochodzenia, wraz z okresem, z którego pochodzą czy danymi autora, który je stworzył. Nie da się ukryć, że biznes w zakresie kupna i sprzedaży antyków w naszym kraju ciągle kwitnie i trafiają się zwykli naciągacze, którzy próbują sprzedać nam nieudolna replikę cennego dzieła. Te rzeczywiście oryginalne należy szukać z ogromną pieczołowitością, by nie wydać kroci na przedmiot o niskiej wartości, wyglądający tylko podobnie do pierwowzoru.

 

, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *