Sport w życiu dziecka

Aktywność fizyczna jest niezbędna w życiu każdego z nas, bez względu na wiek czy płeć. Co więcej, coraz częściej zwraca się uwagę na sport w codziennym funkcjonowaniu tych najmłodszych bowiem okazuje się, że kształtuje on nie tylko warunki fizyczne, ale wpływa również na osobowość.

Zajęcia sportowe są szczególnie lubiane przez dzieci w wieku wczesnoszkolnym – ulubionym przedmiotem jest oczywiście W-F. Warto, by placówki szkolne oprócz tych podstawowych organizowały także zajęcia dodatkowe, które oprócz wpływania na sprawność ruchową, zręczność, szybkość czy wytrzymałość będą wpływać również na rozwój zainteresowań czy odkrywanie talentów.

Nawlekanki dla dzieci – dostępne na https://raczkujemy.pl/nawlekanki/

Dobrym przykładem może być szkoła podstawowa na Mokotowie, Gaudeamus, która dla najmłodszych realizuje specjalny, autorski program „Szkolny Klub Sportowy”. To właśnie do niego zapisują się dzieci nieobowiązkowo i w ramach zajęć mogą poznawać tajniki wszelakich gier zespołowych, które przynoszą im również ogrom zabawy i śmiechu.

Warto dodać, że zajęcia sportowe uczą dzieci pracy zespołowej i zdrowej rywalizacji. Oprócz tego najmłodsi poznają co to cierpliwość, wytrzymałość i wola walki. Nie jest dla nich obca sprawna komunikacja z rówieśnikami, pomoc potrzebującym czy poczucie konieczności dążenia do celu. Zasady, które zostaną wpojone im w dzieciństwie będą owocować w życiu dorosłym, dzięki czemu lepiej poradzą sobie w korporacyjnym wyścigu szczurów czy zwykłym życiu codziennym, w którym przecież każdy z nas napotyka różnego rodzaju kłopoty.

Więcej ciekawych informacji dla rodziców znajdziecie na portalu: https://e-maluchy.pl/

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *