Gołębie miejskie zmorą dla mieszkańców blokowisk

Chociaż gołębie wpisują się w nieodzowny krajobraz praktycznie każdego miasta a niektórych są ręcz symbolem czy atrakcją dla turystów (na przykład na Rynku w Krakowie) to trzeba mieć na uwadze, że w większość przypadków stanowią one spory problem.

Ptaki są bowiem nie tylko roznosicielami groźnych dla zdrowia a nawet życia ludzi chorób. Nie wiem czy wiecie, ale gołębie miejskie przenoszą liczne wirusy i toksyny, które u zarażonych mogą objawić się w postaci ostrych wymiotów, biegunki a nawet zapalenia opon mózgowych. Znane są również przypadki, kiedy gołębie odchody wpływały niekorzystnie na narząd wzroku, kości i stawy osób przebywających w ich stałym otoczeniu.

I to nie wszystko bowiem gołębie miejskie są powodem wielu zanieczyszczeń. Przesiadują na elewacjach budynków, balkonach, balustradach i parapetach a ich odchody dosłownie wżerają się w elementy konstrukcji nie pozwalając na łatwe usunięcie.

Wydawać by się mogło, że nie ma skutecznego środka, dzięki któremu zachowane byłoby bezpieczeństwo tychże ptaków przy jednoczesnym zachowaniu porządku na terenie miast. Jedynym rozwiązaniem jest chyba instalowanie systemów Birdsystem na elementach, na których najczęściej przesiaduje ptactwo. Odstraszacz gołębi w postaci systemu kolców skutecznie zapobiega już samemu zbliżaniu się gołębi do budynków nie mówiąc nawet o siadaniu. Co więcej, system ten jest niezwykle bezpieczny – i dla środowiska i dla ptactwa bowiem gołębie posiadając doskonały wzrok zauważają przeszkodę z daleka.

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *