W co bawić się z dzieckiem w domu?

Nie jest żadną filozofią kupienie dziecku maskotki czy elektronicznej zabawki, którą będzie się ono bawiło samo. Takie działania spowodują po pierwsze nudę już po pierwszych kilkunastu minutach zabawy, po drugie nie wniesie w jego życie nic nowego. Dziecko nie będzie się rozwijać, nie nabędzie żadnych nowych umiejętności a co gorsze spędzi ten czas samotnie, bez kontaktu z ukochanymi rodzicami

Warto, by po powrocie z pracy poświęcić maluchowi chociażby kilka chwil na wspólna zabawę – tak bowiem rodzą i umacniają się więzy bliskości, które z całą pewnością zaowocują w jego przyszłym życiu.

Kolorowanka wodna wielorazowa

Idealnym rozwiązaniem są zabawki kreatywne, dzięki którym odbywa się edukacja domowa. Takich ostatnio na rynku mamy pod dostatkiem, oferuje wiele sklepów dla dzieci, w których ofercie znajdziemy produkty, dzięki którym wraz z dzieckiem możemy tworzyć nietuzinkowe przedmioty. Różnego rodzaju cekiny, brokaty czy barwniki wykorzystać możemy do ozdabiania drewnianych klocków. Przy wykorzystaniu świecących farb nasza pociecha będzie miała oryginalną ozdobę pokoju, którą może wraz z nami wykonać własnoręcznie. Z kolorowej krepiny wykona bajeczne figurki, które wykorzysta do stworzenia okazałego teatrzyku dla rodziców a nożyczkami ze specjalnymi ząbkami zrobi przepiękne wzory. Pod tym kątem, polecamy sklep https://raczkujemy.pl.

Pomoce sensoryczne dla dzieci

Pamiętajmy, że zabawa oprócz rozrywki ma także kształtować osobowość naszych pociech i powodować, że nabywać one będą kolejne umiejętności.

 

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *