Usuwanie owłosienia laserem – przebieg, efekty, przeciwwskazania

Chcesz trwale pozbyć się owłosienia z wybranej części ciała? Zanim zdecydujesz się na serię zabiegów depilacyjnych, dowiedz się więcej o jedynym sposobie trwałego usuwania niechcianych włosków. Fakt, że depilacja laserowa cieszy się dzisiaj ogromną popularnością, natomiast każdy, kto chce skorzystać z tego dobrodziejstwa, powinien wcześniej poznać wszelkie „ZA” oraz „PRZECIW”. Przedstawiamy kompendium wiedzy w tym zakresie, które zostało stworzone przez ekspertów z kliniki SPIRE CLINIC.

Więcej informacji na temat depilacji laserowej w SpireClinic: https://spireclinic.pl/depilacja-laserowa/

Na czym polega depilacja laserem?

Każdy zabieg depilacji laserowej trwa od kilku do maksymalnie kilkunastu minut. Polega na wydzielaniu wiązek laserowego światła, które wnikają w głąb skóry i docierają do cebulki włosków. Wpływają na melaninę, czyli główny barwnik owłosienia. To dlatego z każdym kolejnym zabiegiem znikają kolejne włoski, aż w końcu nie ma ich wcale. Już pierwszy zabieg pozwala pozbyć się nawet 50% włosów z wybranej części ciała.

 

Na jakie efekty można liczyć?

Co daje depilacja laserowa? Warszawa już dawno przekonała się o świetnych efektach, jakie dzięki takim zabiegom można uzyskać. Okazuje się, że laser jest jedynym sposobem na to, by włosy usuwać nie tylko bezboleśnie i szybko, ale także trwale. Oznacza to, że seria kilku zabiegów wystarcza, by zlikwidować włosy całkowicie i sprawić, by nie odrosły już nigdy więcej. Dla utrzymania tak spektakularnego efektu zaleca się wykonanie jednego zabiegu przypominającego raz w roku.

Co ciekawe, laserem można usuwać owłosienie niemalże na każdej części ciała. Najczęściej zabiegi realizowane są, biorąc pod uwagę nogi, pachy, wąsik nad górną wargą, plecy, klatkę piersiową. Ogromną popularnością cieszy się także depilacja bikini.

Ważne jest również to, że przy zastosowaniu urządzeń laserowych najnowszej generacji, znaczenia nie ma rodzaj skóry czy struktura włosków. Z takim samym efektem usuwa się włosy cienkie i jasne jak te ciemne i grube.

 

Czy każdy może poddać się depilacji laserowej?

Chociaż depilacja laserem jest całkowicie bezpieczna i nie wiąże się z żadnymi powikłaniami, to jednak z trwałego usuwania włosków tym sposobem nie może korzystać każdy. Przedstawiamy przeciwwskazania, zgodnie z którymi z depilacji laserem należy zrezygnować całkowicie albo zabiegi odłożyć w czasie. Do takich zaliczają się między innymi:

 

– ciąża,

– okres karmienia piersią,

– opalenizna,

– skóra podrażniona,

– choroby skóry, w tym łuszczyca czy bielactwo,

– choroby onkologiczne,

– przyjmowanie leków światłouczulających.

 

Osoby, które chcą poddać się depilacji laserem, powinny najpierw udać się na wizytę konsultacyjną ze specjalistą. Ten wykluczy ewentualne przeciwwskazania oraz przedstawi cały proces trwałego usuwania włosków.

 

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *