Po co oczyszczać organizm dietą?

Czy wiesz, że średnia ilość resztek pokarmowych, jakie odkładają się w jelitach, to około 7 kilogramów? Właśnie tyle złogów nosi każdy z nas. Znajdują się w nich resztki, które wymagają wydalenia, nierzadko to niekorzystne dla ludzkiego organizmu toksyny. Właśnie dlatego dobrze dobrana dieta eliminacyjna jest konieczna, aby pozbyć się zbędnych składników. Detoks nie tylko sprawi, że pozbędziemy się kilku kilogramów, przede wszystkim korzystnie wpłynie na funkcjonowanie układu pokarmowego, trawienie, metabolizm i zdrowie całego organizmu. Dowiedz się, jaka jest najlepsza, oczyszczająca dieta eliminacyjna. Co jeść, aby pozbyć się toksyn i móc cieszyć się pełnym zdrowiem. Zachęcamy do lektury.

Dolegliwości ze strony układu pokarmowego

Zanieczyszczone jelita z nadmiarem złogów sprawiają, że odczuwamy przykre dolegliwości. Bóle brzucha, wzdęcia, zgaga, problemy z regularnym wypróżnieniem, gazy, uczucie ciężkości, zaburzenia mikrobioty jelitowej, to tylko niektóre z efektów nadmiernej ilości złogów. Wszystkie niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Co ważne, złogi w jelitach i nadmiar toksyn mogą bardzo często dawać podobne objawy, jak alergia pokarmowa. Tym bardziej każdy, kto odczuwa dyskomfort ze strony układu pokarmowego, powinien skupić się na konkretnej diagnostyce problemu.

Oczyszczająca dieta eliminacyjna — co jeść na detoksie?

Dieta eliminacyjna, której zadaniem jest oczyszczenie jelit ze złogów, powinna przede wszystkim wpływać na usprawnienie perystaltyki jelit. Zaleca się, aby jadłospis był ułożony według indywidualnych potrzeb, warto uwzględnić chociaż wykluczenie produktów, które wywołują alergię pokarmową.

Zaleca się spożywanie dań z wysoką zawartością błonnika pokarmowego. W menu powinny znaleźć się kasze, warzywa strączkowe, suszone owoce. Potrawy powinny być gotowane lub duszone, najlepiej w postaci płynnej lub półpłynnej. Lepiej jeść częściej, ale w małych porcjach. Konieczne jest wykluczenie produktów wysoko przetworzonych, ciężkostrawnych i typu fast food.

Zobacz również: https://alimenty.edu.pl/naturalne-ziola-w-codziennej-diecie/

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *