Trendy w wystroju wnętrz

Właśnie kupiłeś swoje pierwsze mieszkanie? Szukasz pomysłów na jego urządzenie? Przedstawiamy trendy, które dzisiaj cieszą się największą popularnością. Pamiętaj, by wybierać styl zgodny z własnym gustem i upodobaniami. Dzisiaj rynek wnętrzarski oferuje tak wiele możliwości, że każda nieruchomość może być całkowicie inna. Nie ma jednak wątpliwości, że udaje się wybrać takie aranżacje, które są po prostu modne, zgodne z tym, co dyktują obecnie światowi projektanci.

Minimalizm ponad wszystko

W Polsce nadal króluje styl skandynawski. To właśnie on zakłada pełen minimalizm, czystość, a przy tym przestronność i jasne wnętrza. Hitem jest ponadczasowa biel oraz szarości i te barwy widoczne są niemalże w każdym elemencie mieszkania. Dzisiaj z powodzeniem przeprowadzić można chociażby bielenie podłogi drewnianej, która świetnie będzie charakteryzować ten styl.

Styl skandynawski wybierają przede wszystkim osoby, które liczą na przytulne, ale nadal sterylna, jasne wnętrza. Inwestorzy zakładają minimalizm, ale najlepszej jakości. Jeśli we własnych czterech kątach położona ma być skandynawska podłoga, to raczej stawia się na drewniany parkiet, który przetrwa długie lata. Mebli nie jest dużo, ale wszystkie elementy są idealnie funkcjonalne. Tu nie ma miejsca na przypadkowość. Jeśli dobiera się dodatki dekoracyjne, to raczej również są one wykorzystywane na co dzień. Do tych najpopularniejszych zalicza się pledy, koce, poduchy, dywany, które nadają nieco przytulności tak surowej aranżacji.

Powrót do przeszłości

Niemalże we wszystkich stylach urządzania wnętrz króluje naturalne drewno. Ten materiał jest doceniany od dawna ze względu na trwałość i najlepszą jakość. Świetnie sprawdza się też w stylu retro, który narzuca wykorzystywanie naturalnych surowców, a przy tym jest doskonale przytulny. We wnętrzach retro hitem są beże połączone oczywiście z bielą, ale nie brakuje też dodatków kolorowych. Świetnie sprawdzi się drewniany parkiet, na przykład dąb vintage – taka może być dodatkowo szczotkowana, co nadaje jej jeszcze „starszego” charakteru.

W stylu retro wybiera się bardzo często meble z tzw. duszą, nierzadko są to meble używane, poddane renowacji. Wnętrza są przytulne, nie brakuje z nich bibelotów, obrazów, tkanin o różnej strukturze.

Wymienione style to dwa, które najczęściej znajdują zastosowanie we współczesnych domach. Nie oznacza to oczywiście, że inwestorzy nie stawiają na styl nowoczesny czy glamour. Pewne jest jednak, że styl skandynawski i ten retro udaje się z łatwością stworzyć poprzez zastosowanie klasycznych podstaw i unikalnych dodatków. Dzięki temu są one też łatwe do modyfikacji w dowolnym czasie.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *