Inspiracje wystroju wnętrz

Nasze mieszkanie, a szczególnie salon można określić mianem wizytówki lokatorów. Niejednokrotnie zapraszając gości, stajemy na głowie, by odpowiednio posprzątać oraz udekorować mieszkanie. Moda dotycząca wystroju wnętrz co prawda na przestrzeni lat ulega zmianom, jednak nie są one tak dynamiczne jak w przypadku np. odzieży. Z tego względu by nasze mieszkanie sprawiało wrażenie lokum „na czasie” wcale nie musimy co roku zmieniać aranżacji i wymieniać połowy dodatków. Co więcej, by wyglądało korzystnie, możemy odejść od tego, co modne i zaaranżować je w bardziej wyjątkowy sposób. Skąd możemy czerpać pomysły na nietypowe aranżacje?

Bardzo częstym motywem, który potrafi nas natchnąć do urządzenia konkretnego pomieszczenia, są podróże. Dziś na wycieczki po świecie udaje się dużo więcej osób, dodatkowo dostępnych dla turystów jest coraz więcej miejsc i to z dogodnym transportem. Wyprawa do Afryki czy do Australii, którą ciężko było sobie jeszcze kilkadziesiąt lat temu wyobrazić, dziś nie jest niczym nadzwyczajnym. Ciekawym motywem wystroju, a do tego wpasowującym się w aktualne trendy jest egzotyka.

Bogatą bazą inspiracji dotyczących wystroju wnętrz jest także internet – blog o wnętrzach, tematyczne kanały na YouTube lub branżowe profile na portalach społecznościowych mogą nas nie tylko natchnąć, ale także regularnie informować o coraz to nowszych trendach. W Polsce istnieje również bardzo dużo magazynów skupiających się na tematyce domu oraz ogrodu. Znajdziemy zarówno pozycje drukowane, dostępne w każdym kiosku, jak i wersje internetowe, które za darmo możemy przeglądać gdzie i kiedy chcemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *