Jakie mieszkania najchętniej wybierają Polacy?

Jeszcze do niedawna największą popularnością cieszyły się kawalerki i mieszkania na rynku wtórnym. Dzisiaj jest zupełnie inaczej, bo deweloperzy oferują Polakom zupełnie inny standard mieszkania. Mamy coraz większe wymagania, w kręgu naszego zainteresowania znajdują się coraz częściej przestronne apartamenty, a już na pewno mieszkania o większym metrażu.

Idealne mieszkanie ma co najmniej 2 pokoje i kuchnię w aneksie na salon. Ma również obszerny balkon albo taras zimowy, sporą popularnością cieszą się też nieruchomości parterowe z przynależnymi ogródkami. Czy znaczenie mają indywidualne preferencje względem mieszkania? Lublin, Warszawa czy Kraków wskazują jednoznacznie, że bez względu na rejon naszego kraju, potrzeby mieszkańców są podobne. Chcemy po prostu cieszyć się jak największym komfortem i luksusem. To dlatego coraz częściej wybierane są nieruchomości na nowoczesnych osiedlach, z doskonałą infrastrukturą. Sklepy, szkoły, przychodnie, place zabaw i obiekty sportowe – właśnie na to liczą Polacy. Osiedla mają być strzeżone i monitorowane, a na wejściu ma czekać portier. Na wyższe kondygnacje prowadzą windy, a w podziemiach znajdują się miejsca garażowe oraz komórki lokatorskie.

Ogromną popularnością cieszą się mieszkania na obrzeżach miast. Te są nieco tańsze, ale charakteryzują się tak samo świetnym zapleczem. Do tego mieszkańcy zyskują ciszę i spokój oraz mają możliwości komfortowego wypoczynku z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *