Odżywianie włosów zimą

Zimą włosy narażone są na szereg czynników destrukcyjnych. Mróz, silny wiatr, przesuszone powietrze czy zbyt mocne ogrzewanie działa niekorzystnie. Co więcej, warto również podkreślić, że na włosy dobrze nie wpływa też zimowa dieta – dania ciężkostrawne, tłuste, pozbawione witamin mogą skutecznie pogorszyć stan włosów.

Zimą nasze włosy stają się suche, matowe, z tendencją do puszenia i elektryzowania i właśnie dlatego w najlepszy możliwy sposób powinno przebiegać odżywianie włosów. Niestety, odżywki, które możemy nabyć w przeciętnych drogeriach nie zawsze są w stanie zniwelować nasz problem. Najczęściej pomagają kuracje w salonach fryzjerskich, na przykład w salontuiteraz.pl. Tam najlepszy fryzjer warszawa dobierze dla nas odpowiednią odżywkę, wykona masaż głowy i poinstruuje jak mamy obchodzić się z włosami.

Już teraz możemy zdradzić dobry sposób na zapobieganie elektryzowaniu się włosów. Podczas spłukiwania szamponu z włosów ostatni strumień wody niech będzie zimny – dzięki temu zamkniemy łuskę każdego włosa, która nie będzie już tak podatna na działanie czynników zewnętrznych. Po kilkakrotnym zastosowaniu tej metody problem z puszeniem czy elektryzowaniem pozostanie daleko za nami.

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *