Najlepsze sposoby depilacji

Depilacja to jeden z podstawowych zabiegów higienicznych każdej kobiety. Odkąd kanon piękna zdecydowanie odsunął na dalszy tor kobiety posiadające owłosienie na poszczególnych częściach ciała te zaczęły z dużą dbałością o siebie dbać. Tym samym pozbywamy się dzisiaj zbędnego owłosienia na nogach, w okolicach bikini czy pachach. Kobiety, które mają problem z meszkiem czy tzw. wąsikiem również go usuwają.

Niestety, okazuje się, że te najbardziej popularne sposoby depilacji są również najmniej skuteczne. Zazwyczaj kobiety usuwają włoski maszynką do golenia – powtarzalność zabiegu konieczna jest średnio co 3 dni, co sprawia duży problem szczególnie latem, kiedy odsłaniamy nogi na widok publiczny.

Kolejna metodą są kremy do depilacji, których skuteczność określana jest na około 5 dni. Nie co lepsze jest woskowanie bowiem dzięki niemu pozbywamy się owłosienia na około miesiąc, przy czym należy zaznaczyć, że zabieg ten jest bardzo bolesny.

Coraz więcej kobiet decyduje się jednak na depilację laserową, wśród wymienionych sposobów ten jest najskuteczniejszy, bo trwały. Zabieg depilacji laserem jest prawie bezbolesny a już po kilkakrotnych powtórzeniach pozbywamy się włosków z wybranej części naszego ciała na zawsze. Jak przyznają specjaliści z gabinetu dermatologicznego Wasylkowscy, depilację tego rodzaju najlepiej wykonywać zimą, tak by zdążyć jeszcze przed wiosną i cieszyć się gładkim, pięknym ciałem.

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *