Czy warto kupować antyki?

Antyki to bez wątpienia meble z duszą. Czy jednak rzeczywiście są dobrą inwestycją? Jak kupić prawdziwe rękodzieło a nie podrabiany bubel? Sprawdź.

Okazuje się, że tak. Coraz więcej z nas zagląda do antykwariatów czy odwiedza Warszawskie Targi Antyków – tam rzeczywiście można znaleźć prawdziwe perełki. Pamiętajmy, by wybierając antyki zwracać uwagę na kilka kwestii.

Przede wszystkim konieczny jest dokument świadczący o oryginalności mebla. Autor oraz epoka, z której pochodzi komoda czy stolik to absolutna podstawa. Kolejną kwestią jest sam metoda tworzenia mebla. Ten nie może być sklejany, nie mogą być również użyte żadne gwoździe – antyk ma być w całości rękodziełem, w żadnym wypadku nie produkcją masową. Mebel tego rodzaju musi być również wytworzony z drewna i to najlepszej jakości.

Oczywiście, czym antyk będzie starszy tym jego cena będzie wyższa. Pamiętajmy jednak o tym, że może być na nim odciśnięty ząb czasu, antyk może wymagać renowacji. Co istotne, sama renowacja antyków również musi przebiegać według ściśle określonych zasad. Przede wszystkim nie można zmieniać pierwotnego wyglądu mebla – odnawianie ma polegać tylko i wyłącznie na zasadzie poprawienia stanu jego wyglądu a nie zmiany. Co więcej, jeśli chcemy podjąć się renowacji ta ma być wykonana przy użyciu najlepszej klasy materiału. Najlepiej w tym celu udać się do specjalistów, którzy zawodowo zajmują się odświeżaniem mebli z duszą.

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *