Gdzie można kupić antyki?

Z roku na rok coraz bardziej popularne są antyki. Ludzie jednak lubią otaczać się przedmiotami doskonałej jakości i klasycznymi, na które moda nie przechodzi nigdy. 

Takie właśnie są antyki – te prawdziwe, certyfikowane, ze świadectwem oryginalności nie są może zbyt tanie, ale na pewno eleganckie i z duszą. Chociaż nierzadko posiadają liczne ślady użytkowania to i tak ich wartość każdego roku wzrasta. Do tego dochodzi ich trwałość – meble antyczne przeważnie tworzone są własnoręcznie z drewna, który jak wiadomo jest najbardziej trwałym budulcem (na przykład domy z drewna mogą przetrwać bez żadnej konserwacji nawet ponad 100 lat).

Gdzie więc możemy zakupić te prawdziwe antyki, które ozdobią nasz dom? Na pewno na specjalnych targach, w Warszawie na przykład funkcjonują Warszawskie Targi Antyków, na których okazałe cuda wystawiają pasjonaci i eksperci od tego rodzaju mebli i bibelotów. Antyki też nierzadko odnaleźć można w niewielkich galeriach, które najczęściej prowadzone są przez miłośników starych mebli.

Z całą pewnością odradzamy zakup tego rodzaju wyposażenia domu i wystroju wnętrz na internetowych aukcjach czy od prywatnych handlarzy z ogłoszenia. Nigdy nie mamy pewności czy antyk jest rzeczywiście oryginalny a certyfikat niepodrobiony. w rzeczywistości okazać się może, że piękna komoda to tylko tanie imitacja mebla z okresu renesansu czy baroku. W takich okolicznościach wydaje się być koniecznością przeprowadzenie wyceny antyku – taką można przeprowadzić na wspomnianych targach bowiem tylko wtedy będziemy mieli pewność, że wydane na mebel pieniądze to prawdziwa inwestycja.

 

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *