Czy warto stosować kompozyt drewna drugiej generacji?

Taras jest idealnym miejscem na odpoczynek w cieplejsze dni. Klasycznym rozwiązaniem było, drewno, jednak ostatnio na popularności zyskuje kompozyt drewna drugiej generacji. Dlaczego jest coraz częściej wybierany i czym się różni od zwykłych drewnianych desek?

Przede wszystkim deska kompozytowa różni się od drewnianej składem. Zawiera ona w sobie naturalną mączkę drzewną, a także tworzywa sztuczne. Dzięki takiemu połączeniu kompozyt jest lepiej przystosowany do zadań, jakie ma spełniać. Zapewnia to wyjątkową trwałość oraz bezpieczeństwo w użytkowaniu. W przypadku opadów deszczu, gdy podłoga jest śliska, osoby poruszające się po tarasie wykonanym z desek kompozytowych (zwłaszcza boso) nie są narażone aż w takim stopniu na upadek, ponieważ takie podłoże wykazuje właściwości antypoślizgowe. Dodatkowo kompozyt drewna drugiej generacji jest znacznie odporniejszy na skrajne warunki pogodowe. Podłoża z niego wykonane przetrwają dłużej nie tylko wielkie mrozy i zamarzniętą wodę, ale także padające promienie słoneczne w upalne dni. Takie deski mają jeszcze jedną dużą zaletę – możemy spokojnie poruszać się po nich bez butów, ponieważ nie nagrzewają się, a także pozbawione są drzazg.

Deski kompozytowe charakteryzują się również bardzo prostym montażem, z którym poradzisz sobie bez pomocy fachowców. Klienci otrzymują gotowy system, który montuje się na specjalnie regulowanych wspornikach lub wylewce. Uniwersalność montażu pozwala na położenie desek również w miejscach takich jak ogród lub bezpośrednio nad stawem. Ze względu na ich solidne wykonanie, nie będziemy musieli się martwić każdej wiosny o kolejne naprawy i zabezpieczanie drewna. Taras kompozytowy jest nie tylko rozwiązaniem funkcjonalnym, ale także może być ozdobą naszego ogrodu. Do naszej dyspozycji dostajemy szeroką paletę kolorystyczną oraz zróżnicowane wzory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *