Radzimy, jakie kosmetyki są dobre na prezent

Okazuje się, że kosmetyki to jeden z najczęściej darowanych prezentów. Ważne jest jednak, by tego rodzaju podarunek był odpowiednio wybrany. Musimy dokładnie znać osobę, której chcemy kosmetyk wręczyć. Wiedza w zakresie tych, których używa na co dzień, będzie w tej kwestii niezbędna.

Jak sprawić komuś radość, a nie kłopot?

Istnieją kosmetyki, których nie należy wręczać nikomu. To te, które raczej wprawiają w zakłopotanie, aniżeli sprawiają radość. Mowa tu między innymi o żelach pod prysznic, szamponach czy antyperspirantach. To środki, które zresztą nie kojarzą się z pielęgnacją czy upiększaniem ciała, ale raczej z utrzymaniem odpowiedniego poziomu higieny. Taki prezent może więc kogoś urazić.

Raczej nie celujmy również w kosmetyki, które nigdy nie będą użyte. Nie myślmy, że osoba, która na co dzień stosuje kosmetyki wegańskie, nagle zacznie używać tych tradycyjnych i to tylko dlatego, że dostała je w prezencie.

Dokładnie tak samo jest w aspekcie jakości kosmetyków. Nigdy nie należy wręczać tych kiepskiej jakości oraz z chemicznym składem. Nie chcemy przecież niekorzystnie wpływać na wygląd i zdrowie osoby obdarowywanej.

Kosmetyk dobrany zgodnie z indywidualnymi potrzebami

Chociaż kosmetyki to jedne z najczęściej wybieranych prezentów, to łatwo w ich przypadku popełnić duże faux pas. To dobry pomysł, ale tylko wtedy, gdy dobrze znamy osobę, której taki podarunek wręczamy. Musimy wiedzieć, jakie zapachy lubi, jakich kosmetyków pielęgnacyjnych używa, czy nie jest przypadkiem uczulona na jakiś składnik danego preparatu. A może osoba, której mamy podarować kosmetyk stosuje tylko kosmetyki wegańskie? Może stawia na ekologiczny skład albo wcale nie używa danego rodzaju kosmetyku.

Oczywiście, są kosmetyki uniwersalne. Takie, które bez problemu można wręczyć każdemu. Dobrze jest stawiać na preparaty o naturalnym składzie, bo wtedy niwelujemy ryzyko wystąpienia podrażnień czy uczulenia. Jeśli nasz wybór pada na kosmetyki pielęgnacyjne, to raczej niech będą to środki dedykowane osobom bez względu na rodzaj skóry.

Panie będą zadowolone z balsamów do ciała, peelingów, maseł. Jeśli boimy się wybierać te o intensywnym zapachu, który przecież mógłby się nie spodobać, to bez problemu znajdziemy te bezzapachowe, na przykład od Arbonne Polska opinie.

Świetnym pomysłem są też zestawy kosmetyków z tej samej serii do kompleksowej pielęgnacji ciała. Te są z reguły ładnie zapakowane, dzięki czemu od razu nadają się na prezent.

Raczej zrezygnujmy z prezentowania kosmetyków kolorowych. Możemy nie mieć pojęcia, jakie są preferencje w tym zakresie osoby, która ma być obdarowana.

, , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *