Membrana na dach – kiedy się przydaje?

Produkty budowlane takie, jak membrana na dach przydaje się szczególnie wtedy, kiedy przeprowadzane są prace związane z uszczelnieniem i izolacją pokrycia dachowego. Membrana na dach nie przepuszcza wody, a dodatkowo pozwala na łatwe odparowywanie wody z wnętrza nieruchomości. Dzięki temu cała konstrukcja dachu jest chroniona przed uszkodzeniami wynikającymi z zalegającej wody lub wilgoci, a to przekłada się też na komfort użytkowania domu oraz ogólne bezpieczeństwo.

Podobnym produktem jest mata drenażowa, którą możesz wykorzystać w celu zbierania odpadów oraz wód gruntowych i przenoszenie ich poza powierzchnię poszycia dachowego. Dzięki zastosowaniu maty drenażowej można budować bezpieczne i funkcjonalne zielone dachy, ale nie tylko. Ten materiał świetnie sprawdzi się we wszystkich nowoczesnych konstrukcjach i jest tak samo niezbędny, jak membrana na dach.

Ile kosztuje membrana na dach i mata drenażowa?

Materiał, jakim jest mata drenażowa to wydatek na poziomie do kilkudziesięciu złotych za metr kwadratowy, natomiast membrana na dach kosztuje nawet do kilkuset złotych za metr kwadratowy. To nieco droższy materiał potrzebny do zabezpieczenia i izolacji dachu, na którym jednak nie warto szukać zbędnych oszczędności. Lepiej zainwestuj w profesjonalny produkt od renomowanego producenta i zyskaj pewność, że zbudowana konstrukcja dachu będzie idealnie zaizolowana i zabezpieczona przed oddziaływaniem wody i wilgoci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *