Utrzymanie wagi bez efektu jo-jo

Najczęściej popełnianym błędem jest wrócenie do starych nawyków żywieniowych zaraz po zakończeniu odchudzającej diety. Co więcej, okazuje się, że niekorzystny efekt jo-jo, czyli szybkie przybieranie na wadze od momentu zaprzestania diety jest najczęściej spotykane u osób, które stosowały rygorystyczne głodówki lub diety cud, które miały zapewnić im świetną sylwetkę na zawsze. Okazuje się, że organizm, któremu nagle zabrano wszelkie wartości odżywcze teraz domaga się go w zwiększonej ilości a my sami pozwalamy sobie na skosztowanie co i rusz produktów zabronionych.

Najważniejszym w utrzymywaniu wagi po odchudzaniu jest stosowanie się do przyjętych zasad. Tym samym nie rzucajmy się na jedzenie, spożywajmy racjonalnie. To, jak powinniśmy się odżywiać już po odchudzaniu najlepiej określi dietetyk. To właśnie on ustali idealny dla nas jadłospis – taki, który nie będzie ograniczał nas tak bardzo jak na diecie odchudzającej, ale nie pozwoli również na przybranie na wadze.

Czy wiesz, że utrzymanie wagi w pierwszych pięciu latach po diecie odchudzającej udaje się tylko 20% osobom? Pozostali wracają do wagi poprzedniej bądź kilogramów przybywa im jeszcze więcej. Właśnie dlatego niezbędnymi wydają się być konsultacje u fachowca – odpowiednia będzie poradnia dietetyczna warszawa, taka jak Akademia Zdrowego Żywienia. Dzięki temu raz podjęta dieta i jej efekty będą utrzymywać się długie lata a my będziemy cieszyć się nie tylko idealną sylwetką, ale i zdrowiem.

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *