Co leczy laryngolog?

Laryngolog, fachowo nazywany otolaryngologiem to lekarz, który po ukończeniu sześcioletniej specjalizacji może podejmować się diagnostyki chorób ucha, zatok, jamy ustnej, skroni, gardła, krtani, tchawicy, głowy, przełyku czy szyi i narządów, z którymi są one powiązane. Do laryngologa można zwrócić się również z przypadku zaburzeń zmysłów, takich jak utrata smaku, węchu czy słuchu.

Okazuje się, że do laryngologa trafiamy najczęściej w powikłanych stadiach choroby. Niestety, schorzenia w obrębie tejże specjalizacji rozwijają się zazwyczaj przez długi czas nie dając żadnych objawów bądź dając je w nieznacznym stopniu. Właśnie dlatego choroba leczona jest dopiero po atakach nagłego i wzmożonego bólu bądź uporczywych objawów, które nie pozwalają na normalne funkcjonowanie.

Najwięcej pracy ma laryngolog dziecięcy Warszawa. Jak potwierdzają specjaliści z kliniki Krajmed, najczęstszymi przyczynami wizyt jest zapalenie ucha środkowego, wzmożone gromadzenie woskowiny usznej, zapalenie zatok, gardła oraz krtani.

Osoby starsze zjawiają się u laryngologa z powodu nagłej głuchoty, szumów usznych, niedosłuchu, chrapania, występowania polipów w przegrodach nosowych, złamań nosa, częstych krwotoków, zawrotów głowy i zaburzeń równowagi czy też występowaniem nowotworów w zakresie głowy.

To właśnie tryb ostrodyżurowy jest najczęściej spotykany w przypadku wizyt u tego rodzaju specjalisty. Warto przy tym zaznaczyć, że zwykle laryngolog uśmierza ból bądź łagodzi inne dolegliwości natychmiastowo, przy użyciu specjalistycznych urządzeń i narzędzi.

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *