Jak wyleczyć chrapanie?

Nawet 80% z wszystkich chrapiących to mężczyźni a na chrapanie cierpi około 60% polskiego społeczeństwa. Niestety, chociaż dolegliwość ta nie jest zazwyczaj groźna dla zdrowia to potrafi skutecznie wymęczyć wszystkich domowników pozbawiając ich zdrowego snu.

Przyczyn chrapania może być wiele: to skrzywiona przegroda nosowa, inny układ budowy krtani, zapalnie zatok, podrażnienie strun głosowych, wydłużone podniebienie czy powiększone migdałki. Najczęściej chrapanie leczone jest w sposób farmakologiczny, nierzadko również przyczyny zostają eliminowane zabiegowo bądź operacyjnie jednak nie są to formy niebezpieczne dla zdrowia czy życia pacjenta.

O tym, że chrapanie warto leczyć wspominają specjaliście z Krajmed. Okazuje się bowiem, że bagatelizowane może przyczynić się w skrajnych przypadkach do bezdechów a niedotlenianie organizmu od kilku sekund do nawet kilku minut może spowodować poważne konsekwencje dla prawidłowego funkcjonowania mózgu i innych narządów.

Leczenie chrapania w Warszawie jest również wymagane ze względu na wyniki najnowszych badań. Co ciekawe, udar mózgu czy zawał serca występuje ponad trzykrotnie częściej u osób chrapiących aniżeli u tych, którzy na tego rodzaju dolegliwość nie cierpią.

Aby określić najlepszą metodę leczenia chrapania należy udać się do laryngologa. To właśnie ten specjalista rozpozna rzeczywistą przyczynę. Czasem wystarczą leki farmakologiczne czy domowe sposoby niwelowania schorzenia, innym razem konieczny może być zabieg chirurgiczny.

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *