Sposoby na zdrowe farbowanie włosów

Okazuje się, że nie zawsze koloryzacja włosów musi je niszczyć. W dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów na zmianę koloru bez destruktywnej ingerencji.

Pierwszym sposobem na zdrowe farbowanie włosów są różnego rodzaje płukanki ziołowe. Te możemy nie tylko wykorzystać samodzielnie, w warunkach domowych, ale ich zaletą jest również fakt, iż nie posiadają sztucznych barwników i chemii, która działa na włosy niszcząco.

Wadą takiego rodzaju farby jest niestety jej nietrwałość. Płukanki nie koloryzują włosów trwale, zabieg należy powtarzać mniej więcej po kilku myciach.

Dobrym rozwiązaniem jest również henna. Ta oczywiście nadaje się tylko dla posiadaczy włosów ciemnych natomiast jest w pełni naturalnym składnikiem, który zmienia kolor włosów nawet na kilka miesięcy.

Najlepszym sposobem jest jednak udanie się do salonu fryzjerskiego. Każdy fryzjer Warszawa posiada albo przynajmniej powinien mieć w posiadaniu profesjonalne farby do włosów, niedostępne na sklepowych półkach.

Farbowanie włosów przy ich zastosowaniu nie tylko nie niszczy włosów, ale wręcz je odżywia. Skład mieszanki posiada bowiem wiele cennych składników pielęgnacyjnych. Tym samym jeśli chcemy uzyskać trwały efekt przy jednoczesnej pielęgnacji naszych włosów nie pozostaje nic innego jak wybrać się do dobrego salonu fryzjerskiego, na przykład do salontuiteraz.pl.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *