Rodzaje materiałów do izolacji budynków

Wełna mineralna, styropian, keramzyt czy płyty PIR to najbardziej popularne materiały, którymi wykonuje się docieplenia w Warszawie. Nie wszystkie jednak mogą być wykorzystywane w ten sam sposób, nie wszystkie również nadają się do wykorzystania w przypadku różnego rodzaju budynków. Kolejnym ważnym aspektem jest fakt, iż każdy z wymienionych materiałów cieszy się innymi właściwościami i to właśnie na nie powinniśmy patrzeć wybierając odpowiedni do ocieplenia naszego domu.

Wełnę mineralną wykorzystuje się najczęściej bowiem oprócz tego, że cechuje ją doskonała sprężystość i nieprzepuszczalność to na dodatek jest dźwiękoszczelna. Tym samym zachowujemy i ciepło i ciszę w naszych czterech kątach.

W przypadku płyt mamy naprawdę spory wybór jednak jak twierdzą eksperci z IDC – BUD nie cieszą się one tak dobrą izolacją natomiast ich niewątpliwą zaletą jest fakt, iż bardzo łatwo się je montuje.

Biorąc pod uwagę styropian trzeba przyznać, że jeszcze do niedawna to właśnie on był najczęściej stosowanym materiałem izolacyjnym. Materiał tego rodzaju jest lekki, może być dźwiękoszczelny a przede wszystkim od lat cieszy się atrakcyjną ceną. Jego minusem jest natomiast fakt, iż nierzadko nie jest on odporny na działanie nie tylko czynników atmosferycznych, ale również rozpuszczalników organicznych, które wykorzystywane są do wykończeń domów, przez co izolacja może ulec zniszczeniu.

 

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *