Ocieplenie budynku

Już na wstępie warto zaznaczyć, że ocieplenie budynku na przebiegać zgodnie z dokumentacją projektową. Materiał izolacyjny czy system jego montowania musi być zgodny ze wstępnymi założeniami. Musimy bowiem wiedzieć, że nawet najmniejsze błędy przy przeprowadzaniu termoizolacji mogą przyczyniać się do wad ocieplenia a te mogą dawać o sobie znać dopiero po latach. Właśnie dlatego tego rodzaju prace muszą zostać wykonane profesjonalnie, przez doświadczoną ekipę.

Przede wszystkim w celu idealnego zamontowania ocieplenia należy sprawdzić podłoże, geometryczność ścian i ich strukturę. W zależności od materiału izolacyjnego te mają być suche, gładkie, pozbawione jakichkolwiek skaz. Warto także wziąć pod uwagę, iż dobre ocieplenie budynku ma spełniać również dodatkowe funkcje, na przykład tą tłumiącą dźwięk – to szczególnie istotne w sytuacji, gdy dom położony jest blisko ruchliwej ulicy.

Ocieplenie budynku musi być przeprowadzane zgodnie ze ścisłymi wytycznymi, przez doświadczonych fachowców. Tylko wtedy zapobiec można powstawaniu niekorzystnych mostków termicznych, które powodować będą uciekanie ciepła. Pamiętajmy, że przez złą izolację cieplną może uciekać większość generowanego w domu ciepła. To z kolei wiąże się nie tylko z wyższymi opłatami za ogrzewanie, ale i pojawianiem się wilgoci, grzybów i pleśni na ścianach.

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *