Najczęściej występujące kobiece dolegliwości

Ze względu na budowę stref intymnych, to niestety kobiety są znacznie bardziej narażone na różnego rodzaju infekcje intymne. Niestety, nie pomaga również cykl hormonalne, przyjmowanie różnych rodzajów leków i nieodpowiednia higiena miejsc intymnych.

Na problemy tego rodzaju powinno uważać się szczególnie w okresie letnim – baterie i grzyby rozmnażają się bardzo szybko w warunkach wilgoci i wysokich temperatur. Zakażenia, stany zapalne i infekcje to praktycznie codzienność jednej kobiety.

Pieczenie w miejscach intymnych, zaczerwienienie tychże stref, ból czy dziwna wydzielina o nieprzyjemnym zapachu powinny wzbudzić zaniepokojenie. Do tego dochodzi bardzo często swędzenie pochwy, co jest bardzo uciążliwą dolegliwością.

Na szczęście, pierwsze objawy infekcji zauważalne są bardzo szybko a przez swoją uciążliwość skłaniają kobiety do wizyty u specjalisty. Zapisanie odpowiedniej kuracji sprawi, że już po kilku dniach kobieta odczuwa ulgę i znaczną poprawę. Pamiętajmy jednak, że infekcje intymne lubią nawracać więc konieczne stają się działania profilaktyczne, dzięki którym zminimalizujemy to ryzyko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *