Zakażenia grzybicze latem

Dlaczego to właśnie latem możemy cierpieć z powodu zakażeń grzybiczych? Wszystko przez sprzyjające warunki do ich rozwoju – wilgoć i wysokie temperatury to dla nich idealne czynniki.

Co więcej, to właśnie w okresie wakacyjnym istnieje niestety znacznie więcej okazji to zarażeń. Wystarczy korzystanie z publicznego kąpieliska, prysznica, użycie wilgotnego czy brudnego ręcznika i infekcja gotowa.

Świąd i pieczenie pochwy oraz niepokojąca wydzielina z dróg rodnych to najczęściej występujące objawy, które skłaniają kobiety do wizyty u ginekologa. Objawy zakażeń grzybiczych są naprawdę uciążliwe, ale dobre jest to, że pojawiają się szybko a kobieta jest wręcz zmuszona do skorzystania z pomocy lekarskiej. Objawy utrudniają codzienne funkcjonowanie, są bardzo niekomfortowe, ale dzięki temu umożliwiają szybkie, profesjonalne wyleczenie.

Niepocieszającą informacją jest natomiast fakt, iż zakażenia grzybicze lubią nawracać, warto więc stosować działania profilaktyczne – odpowiednia higiena, stosowanie specjalnych płynów myjących i żeli intymnych na pewno pomoże w minimalizowaniu ryzyka pojawienia się po raz kolejny tej niechcianej infekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *