Jak odnowić elewację budynku?

Nie da się ukryć, że to właśnie elewacja budynku stanowi wizytówkę jego wnętrza. Jednocześnie to elementy zewnętrzne są najbardziej narażone na uszkodzenia i zabrudzenia. Ekipy budowlane i remontowe mają niełatwe zadanie. Odnawianie elewacji to najczęściej praca na wysokościach. Do takiej niezbędne są zarówno odpowiednie uprawnienia pracowników, ale również sprzęt, który pozwoli na komfortową i przede wszystkim bezpieczną pracę.

Do odnowienia elewacji budynku przydaje się tradycyjne rusztowanie. Jest idealne, jeśli praca ma trwać długo i na różnych poziomach. Rusztowanie daje sporo swobody ekipie remontowej. Warto jednak wspomnieć, że samo jego rozkładanie jest długotrwałe i pracochłonne.

Dobrą alternatywą jest często ruchomy podnośnik, taki jak manitou 160 ATJ. To wysięgnik z platformą na ruchomej podstawie, dzięki czemu praca może odbywać się nie tylko na różnych poziomach, ale również w różnych miejscach w krótkim czasie. Kolejnym przykładem może być też podnośnik genie GS2046 bądź PT 19.9. Je również często wykorzystuje się do sprawnej pracy na wysokościach w celu odnowienia elewacji budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *