Usuwanie znamion barwnikowych skóry

Chociaż znamiona barwnikowe skóry zaliczają się do mniejszych nieprawidłowości wrodzonych skóry to zdecydowanie należy je badać i obserwować. Niestety szereg z nich, szczególnie te, co do których istnieje ryzyko rozwoju chorób nowotworowych, takich jak groźny czerniak należy bezwzględnie usuwać.

Do tej pory medycy dokonywali ten rodzaj zabiegu metodą chirurgiczną a usuwanie znamion barwnikowych zawsze odbywało się z pewnym marginesem zdrowej skóry. Dzisiaj coraz częściej znamiona usuwa się laserem.

To metoda, dzięki której w sposób nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny możliwe jest usunięcie znamienia. Co więcej, zabieg ten nie pozostawia żadnych blizn i jest stanowczo mniej bolesny aniżeli usuwanie znamion metodą tradycyjną, czyli chirurgiczną.

Oczywiście warto zaznaczyć, że usuwanie znamion zawsze powinno być poprzedzone szeregiem badań. W każdym profesjonalnym gabinecie dermatologicznym, takim jak Wasylkowscy oprócz szczegółowego wywiadu z pacjentem wykonuje się analizę i badanie powierzchni skóry. O ile dermatolog wykluczy zmiany nowotworowe, istnieje ogromna szansa na laserowe usunięcie znamienia barwnikowego a tym samym zapobiegnięcie możliwości powstania na przykład śmiertelnego raka.

 

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *