Jak motocyklista powinien dbać o swoje bezpieczeństwo

Jazda na motorze to wielka frajda i przyjemność, szczególnie dla osób, które naprawdę kochają motory. Jednak należy pamiętać również o tym, że jest to sport bardzo niebezpieczny i warto zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych elementów które mogą mieć duży wpływ na komfort naszej jazdy, a przede wszystkim na jej bezpieczeństwo.

Oczywiście bardzo ważny jest jak najbardziej bezpieczny sprzęt, jednak ważną rolę odgrywa także odzież na motor oraz wszelkiego rodzaju akcesoria. Przepisy nakładają na motocyklistów posiadanie tylko niezbędnych elementów wyposażenia jednak każdy motocyklista powinien sam zadbać o swoje wyposażenie kierując się przy tym zdrowym rozsądkiem. Dotyczy to przede wszystkim niedoświadczonych motocyklistów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jednośladami.

Kask to nie wszystko!

Bez względu na to czy jesteśmy początkującymi motocyklistami czy na motorze jeździmy już od lat musimy zwracać uwagę na swoje bezpieczeństwo. Motocykliści są znacznie bardziej narażeni na uszkodzenia ciała niż kierowcy samochodów. A zatem najważniejsze znaczenie ma kask dla tego warto zainwestować w kask naprawdę dobrej jakości jak kask Klim czy kask krios. Posiadanie dobrej jakości kasku jest jednak absolutnie niewystarczające. Nawet niewielka kolizja może spowodować poważny uszczerbek na zdrowiu. Dlatego tak ważne jest chronienie całego ciała, dobierając odpowiedni kombinezon na motor. Nie musi to być to od razu najlepszej jakości skórzany kombinezon, na rynku jest wiele różnych rodzajów kombinezonów, jak np. kombinezon tekstylny, który będzie znacznie tańszy, a przy tym również będzie bardzo skutecznie chronił nasze ciało. Ważne, żeby pamiętać o kilku podstawowych sprawach. Bez względu na to czy decydujemy się na strój jednoczęściowy czy kurtkę ze spodniami, powinniśmy zwrócić uwagę na to czy miejsca takie jak łokcie kolana oraz biodra są odpowiednio wzmocnione.  Dodatkowo warto zwrócić uwagę na buty muszą stabilizować stopę, a zatem powinny sięgać ponad kostkę. Dobrze zainwestować w buty dainese, które z pewnością posłużą na kilka sezonów.

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *