Nowoczesny nauczyciel dla nowoczesnych dzieci

Od lat toczy się batalia o programy edukacyjne, jakie wdrażane są w polskich szkołach. Główne zarzuty dotyczą przedawnienia materiału oraz nieujmowania w nich informacji ważnych i aktualnych. Całość jest za to przesycona danymi, które dla współczesnego ucznia są po prostu zbędne.

Nie ma żadnej wątpliwości, że każdy nauczyciel powinien być na tyle nowoczesny, by w takim też nurcie móc uczyć swoich podopiecznych. Nie można stronić od innowacyjnych technologii, bo to przecież one są przyszłością, z którą na co dzień będą zmagać się dzisiejsi uczniowie.

Czego wymaga się od pedagogów? Przede wszystkim odpowiednich kwalifikacji, które na bieżąco należy zwiększać. Kursy, konferencje, szkolenia, to podstawa pracy nad własnymi kompetencjami każdego nauczyciela. Świetnym narzędziem, dzięki któremu nauczyciele mogą zyskiwać bieżącą wiedzę czy poznać nowatorskie programy edukacyjne, są różnorakie strony edukacyjne. W sieci znaleźć można też niejeden portal dla nauczycieli, który można stać się doskonałą skarbnicą wiedzy, a już na pewno inspiracją do zmiany w podejściu do najmłodszych.

Nic dziwnego, że od nauczycieli wymaga się nowatorskiego podejścia do przekazywania wiedzy uczniom. Wiadomo, że wykształcenie zdobyte kilkadziesiąt lat temu nie jest wystarczające w obliczu nowych potrzeb, oczekiwań i po prostu rzeczywistości współczesnego świata. Z całą pewnością nauczyciel to zawód, który wymaga ciągłego dokształcania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *