Jak myć i suszyć brodę?

Moda na długa brodę wśród mężczyzn nie przemija, na stałe wpisała się już w obowiązujące kanony, jest podstawą wizerunku dla stylu streetwear. W każdym większym mieście bez problemu udaje się dzisiaj znaleźć profesjonalny barber shop oraz specjalistów, którzy zajmują się pielęgnacją i strzyżeniem brody. Z powodzeniem można zadbać o nią samodzielnie, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na metody jej mycia oraz suszenia, by ta wyglądała zawsze atrakcyjnie, schludnie i estetycznie.

 

Fundament pielęgnacji brody

Mycie brody to podstawa, która wynika chociażby z konieczności zachowania optymalnej higieny. Na brodzie osadzają się wszelakie zanieczyszczenia, brud, resztki jedzenia, nadmiar łoju, potu czy kosmetyków, jakich mężczyźni używają do pielęgnacji skóry twarzy. Jeśli broda nie jest myta regularnie, zaczyna brzydko pachnieć, staje się siedliskiem bakterii i grzybów. W krótkim czasie może pojawić się na niej łupież, a nawet stany zapalne, które doprowadzą do wypadania włosków. Nic dziwnego, że zwraca się tak dużą uwagę na metody czyszczenia męskiego zarostu.

 

Kosmetyki do mycia brody

Przede wszystkim podstawą jest dobór właściwych kosmetyków. Nie zaleca się mycia brody zwykłym mydłem ani nawet szamponem do włosów, jakie rosną na głowie. By broda została dokładnie oczyszczona, a zarost mógł lśnić i dobrze się układać, należy wybierać profesjonalne szampony – szeroką ofertę ma między innymi Pan Drwal. Próbki produktów tej firmy udaje się otrzymać w dobrych drogeriach, sklepach z asortymentem dla barber shopów czy sklepach online. Zawsze dobrą praktyką jest wypróbowanie kilku rodzajów szamponów, by dobrać ten najlepszy. Wiele zależy także od indywidualnych preferencji czy struktury samego zarostu. Sam szampon nie wystarczy, warto też użyć balsam do brody, a po myciu z pomocą przyjdzie pomada do włosów, by móc ułożyć niesforną brodę. Nigdy nie susz brody suszarką z gorącym nawiewem ani nie trzyj jej szorstkim ręcznikiem. Myj brodę każdego dnia, stosując dobrze dobrane kosmetyki – sama woda nie usunie toksyn i zanieczyszczeń, jakie gromadzą się w zaroście na twarzy.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *