Fotowoltaika – co to właściwie jest?

Fotowoltaika to odnawialne źródło energii. Panele fotowoltaiczne zyskały ogromną popularność już jakiś czas temu, a dzisiaj są praktycznie standardem w nowoczesnym budownictwie. Okazuje się, że coraz więcej inwestorów, którzy podejmują się budowy własnego domu jednorodzinnego, chce, aby nieruchomość była „inteligentna”, energooszczędna i ekologiczna. Panele fotowoltaiczne (informacje: https://amperio.com/pl) doskonale spełniają wszystkie te wymagania.

Jak generowany jest prąd?

Energia elektryczna wytwarzana jest poprzez promienie słoneczne, które padają bezpośrednio na panele fotowoltaiczne. Jest to w pełni bezpieczny i ekologiczny proces. Panele nie wytwarzają żadnych toksycznych substancji, nie są szkodliwe dla otoczenia. Co ważne, od momentu ich instalacji energia wytwarzana jest całkowicie za darmo.

Aby panele fotowoltaiczne były jak najbardziej wydajne, montuje się je na dachu od strony południowej, pod odpowiednim kątem. Dzięki temu mogą padać na nie promienie słońca najsilniej, a sama energia produkowana jest nawet w dni, podczas których słońce chowa się za chmurami.

Trwałość paneli fotowoltaicznych

Opłacalność systemów fotowoltaicznych jest znaczna. Inwestor może otrzymać dofinansowanie, a eksperci wyliczają, że koszty zwracają się już po 8 latach. Co ważne, żywotność paneli szacowana jest na 30 lat, łatwo więc obliczyć, jak korzystne i wieloletnie jest działanie paneli.

Istotne jest też to, że panele fotowoltaiczne charakteryzują się doskonałą jakością. Są całkowicie odporne na działanie deszczu, piorunów, silnego wiatru, zanieczyszczeń oraz minusowych temperatur. Ich instalacja na dachu nie zagraża też w żaden sposób konstrukcji całego domu. Odpowiadają za to profesjonalni eksperci, którzy dobierają panele, tworzą projekt instalacji i dają na cały system wieloletnią gwarancję.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *