Dlaczego warto pić wodę jonizowaną?

Woda jonizowana zyskuje coraz większą popularność. Dietetycy przedstawiają jej liczne zalety, biorąc pod uwagę funkcjonowanie naszego organizmu. Według niektórych woda poddana uprzedniemu procesowi jonizacji, ma właściwości nie tylko pielęgnacyjne, ale wręcz zdrowotne. Warto wiedzieć o niej więcej, tym bardziej że przecież producenci oferują nam dzisiaj jonizatory wody do domowego użytku. Takie urządzenie nie wiąże się z koniecznością realizacji dużej inwestycji, ponieważ nowoczesne jonizatory wody nie kosztują więcej niż kilkaset złotych.

Zalety wody jonizowanej

Woda jonizowana to taka, która ma znacznie wyższe pH niż tradycyjna „kranówka”. Samo jonizowanie to rozbijanie cząsteczek wody, co sprawia, że wykazuje ona jeszcze więcej dobroczynnych właściwości aniżeli tylko dobrą jakość pod względem czystości.

Specjaliści potwierdzają, że woda jonizowana lepiej nawadnia organizm i sprzyja wchłanianiu dobroczynnych wartości odżywczych, takich jak witaminy, minerały czy makro i mikro elementy. Ale to nie wszystko, bo okazuje się, że woda poddana jonizacji usprawnia procesy metaboliczne, oczyszcza cały organizm z toksyn, a układ pokarmowy ze złogów.

Ciekawostką jest to, że smak wody jonizowanej jest dokładnie taki sam, jak tradycyjnej „kranówki”. Taka woda nadaje się też do picia przez osoby dorosłe i dzieci, bo nie wykazuje absolutnie żadnych negatywnych skutków ubocznych.

Jak pić wodę jonizowaną?

Można pić ją bezpośrednio, w czystej postaci. Woda jonizowana może być gotowana, schładzana, mogą być do niej dodawane soki i koncentraty. Dosyć nowym odkryciem jest butelka do wody, która zawiera wmontowani mini jonizator, dzięki czemu w dosłownie każdym miejscu z dostępem do „kranówki” można cieszyć się wodą jonizowaną. Fani zdrowego, ekologicznego stylu życia, którzy stawiają na dobre jedzenie i właściwe nawadnianie organizmu, są też zachwyceni gadżetami, takimi jak bidon z filtrem do wody, który można mieć zawsze przy sobie, a najbardziej przydaje się podczas treningów czy długich wycieczek na świeżym powietrzu. Sama butelka na wodę z filtrem to też szansa na walkę z plastikiem, który zwyczajnie niszczy naszą planetę – korzystajmy z naczyń wielorazowego użytku, a jeśli do tego możemy jednocześnie korzystać z najlepszej jakości wody jonizowanej, to chyba więcej nie trzeba nikogo przekonywać. Pamiętajmy tylko, by wszystkie gadżety, filtry czy urządzenia do jonizacji wybierać najlepszej jakości, które będą służyć przez wiele lat.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *