Czym zajmuje się lekarz internista?

Lekarz internista jest inaczej nazywany specjalistą chorób wewnętrznych. Jest bardzo szeroka specjalizacja, zatem internista może prowadzić pacjentów z bardzo zróżnicowanymi dolegliwościami lub schorzeniami. Lekarz internista zajmuje się również profilaktyką zdrowotną, jak i leczeniem chorób, oraz wsparciem jakości życia pacjenta w chorobach przewlekłych. Nie wszyscy wiedzą, że medycyna rodzinna i interna to inne specjalności. Lekarz internista zajmuje się pacjentami dorosłymi, no chyba że posiada także inną specjalizację np. z pediatrii. Lekarze rodzinni, sprawują zwykle ogólną lub doraźną opiekę nad pacjentami w ramach świadczeń Narodowego Funduszu Zdrowia. Internista natomiast zajmuje się bardziej specjalistycznie różnymi chorobami człowieka.

Specjalista chorób wewnętrznych zajmuje się pacjentami z:

– chorobami układu pokarmowego i innych układów oraz narządów,

– schorzeniami cywilizacyjnymi, np. otyłością, nadciśnieniem, schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, chorobami wątroby,

– chorobami autoimmunizacyjnymi,

– alergiami,

– atopowym zapaleniu skóry,

– problemami skórnymi

– chorobami przewlekłymi itd.

Celem internisty jest zawsze pomoc pacjentowi, zarówno w profilaktyce, jak i jego dolegliwościach i chorobach. Podczas konsultacji lekarz internista zbiera wywiad z pacjentem, dopytując o dolegliwości, może również dokładnie obejrzeć i zbadać pacjenta. Ponadto czasami istnieje potrzeba wykonania dodatkowych badań, w celu ustalenia przyczyn niepokojących objawów. Lekarz internista zleca badania i wypisuje recepty na leki, może też formułować zalecenia dotyczące stylu życia np. aktywności, odżywiania, lub suplementacji. W przypadku zaistnienia takiej potrzeby lekarz internista może zalecić konsultację u innego lekarza  specjalisty.

Internista Prywatnie w Poznaniu

W przypadku gdy martwią nas jakieś objawy, dolegliwości, otrzymaliśmy wyniki badań lub nasz wywiad rodzinny jest obciążony warto skonsultować się internistą prywatnie. Zapewni nam to większą dostępność lekarza, gdyż najczęściej internista przyjmując w ramach świadczeń podstawowy ma mniej czasu na wizytę.

 

Lekarz internista Poznań

Jeżeli szukasz specjalisty chorób wewnętrznych w okolicy dzielnic Centrum, Jeżyce i Grunwald. Zapraszamy do Gabinetów specjalistycznych Instytutu Mikroekologii na ul. Sielskiej 10 w Poznaniu w dzielnicy Grunwald. Lokalizacja jest dogodna, zarówno gdy poruszasz się samochodem (wjazd od ulicy Głogowskiej), jak i komunikacją miejską (najbliższy przystanek nosi nazwę Sielska). Ponieważ ulica Głogowska łączy się z autostradą (A2) dojazd również z miejscowości w okolicach Poznania.

Same gabinety specjalistyczne mieszą sią w nowym wyremontowanym budynku. Eleganckie, schludne i klimatyzowane wnętrza zapewnią wygodę wymagającym pacjentom. W poczekalniach do dyspozycji pacjentów znajdują się toalety, miejsca do dezynfekcji rąk i dystrybutor wody.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *