Zarobki w Norwegii

Podobno pracując w Norwegii na dom można uzbierać już w siedem lat. Jak jest naprawdę? Czy rzeczywiście norweskie realia są spełnieniem marzeń każdego z nas?

Rzeczywiście Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na północ – Norwegia gwarantuje świetne warunki pracy, doskonałe zarobki i świadczenia socjalne. Tutaj, przy niewymagającej, prostej pracy zarobić można około 15 000 złotych, górnicy zarobią nawet ponad 50 000 złotych.

Najbardziej dochodową branżą jest w Norwegii właśnie górnictwo, na kolejnym miejscu plasuje się informatyka, później zawody techniczne i te związane z komunikacją.

Zarobki w Norwegii są również co najmniej kilkakrotnie wyższe od naszych rodzimych w branży budowlanej i w przypadku pracowników fizycznych.

Praca w krainie fiordów wymaga jednak wielu wyrzeczeń – przede wszystkim wymagana jest tak znajomość urzędowego języka, czyli norweskiego. Chociaż Norwedzy znają to niechętnie korzystają z angielskiego i wolą komunikować się tym ojczystym.

Warto jednak wspomnieć, że nauka tego języka nie jest zbyt trudna – w stopniu podstawowym można nauczyć się bezproblemowo komunikować już w trakcie kilkutygodniowego kursu. Trzeba przy tym zaznaczyć, ze najlepsze efekty osiąga się odbywając kurs norweskiego w Oslo, na przykład w szkole Norkurs czy innym norweskim mieści. Chodzi przede wszystkim o to, iż na miejscu, praktykując non stop zdobytą wiedzę będzie się ona lepiej utrwalać.

Pamiętajmy, że tylko dobrze wyszkolony pracownik będzie mógł osiągać najwyższe wynagrodzenie i marzenie o własnym domu z ogródkiem stanie się faktem już za kilka lat.

 

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *