Wykorzystanie filtrów dyskowych i bębnowych do oczyszczania wód i ścieków

Wiele przedsiębiorstw przekonało się o tym,  jak ważny jest dobór właściwych urządzeń i technologii w procesie uzdatniania wody oraz oczyszczania ścieków. Żeby bowiem spełnić restrykcyjne kryteria stawiane przez obowiązujące przepisy, nie można koncentrować się wyłącznie na niskich nakładach finansowych. Jedynie nowoczesne, dobrze dobrane systemy są w stanie zagwarantować pełną skuteczność. Ważna jest odpowiednio zbudowana kanalizacja deszczowa. Białystok, czy inne miasta, szczególnie o to dbają. Jest wiele rozwiązań ułatwiających „zarządzanie” wodami i ściekami. Dobrym na to przykładem są filtry dyskowe i bębnowe, które na rynku występują w wielu wersjach. Na które z nich warto postawić?

Filtr bębnowy – zastosowanie

Wykorzystywany jest on między innymi po to, aby zapobiegać fragmentacji cząstek. Nowoczesne modele mechaniczne wyróżniają się działaniem samoczyszczącym. Jak sama nazwa wskazuje, jego budowa składa się z bębna, który porusza się podczas filtrowania cieczy. Najważniejszą funkcję spełniają jego ścianki, zbudowane z paneli filtracyjnych. Dzięki niej, cząstki stałe zostają odseparowane od cieczy, a następnie są spłukiwane na tacę zbierającą, z której podlegają usunięciu z systemu.

Warto nadmienić, że filtry bębnowe doskonale sprawdzają się  w systemach recyrkulacyjnych wody, a także na dopływie w ramach etapu podczyszczania lub na odpływie jako etap doczyszczania. Często stanowią uzupełnienie wielu innych, bardziej rozbudowanych systemów.

Filtr dyskowy – zastosowanie

Tego typu filtry w sposób niezwykle skuteczny usuwają zawiesiny i zanieczyszczenia mechaniczne. Co ważne, bez konieczności używania dodatkowych środków chemicznych.

Zaawansowana budowa filtrów dyskowych sprawia, że pozwalają one spełnić nawet najsurowsze wymogi i kryteria. Zarówno uzdatnianie wody, jak i oczyszczanie ścieków przemysłowych dzięki tym urządzeniom może przebiegać w sposób sprawny, bezpieczny, a także zgodny z wymaganiami stawianymi przez obowiązujące przepisy.

Bez względu na to, z jakich rozwiązań chcemy skorzystać, zawsze warto zgłosić się o pomoc do wyspecjalizowanych podmiotów, które zajmują się ich dostarczaniem. Oczyszczanie ścieków, wód deszczowych czy budowa kanalizacji deszczowej to bardzo istotne elementy, które muszą być wykonywane przez specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *