Ulubione potrawy Polaków

 

Jak wynika z badań sondażowych, aż 80% Polaków nadal najbardziej lubi raczyć się typową, domową i tradycyjną kuchnią polską. Na naszych stołach najczęściej królują więc kotlety mielone i schabowe, pierś z kurczaka, ziemniaki i mizeria. Na śniadanie spożywamy zazwyczaj jajecznicę a na kolację kanapki.

Coraz chętniej jednak, szczególnie młodzież sięga po kulinarne nowości i potrawy, których rodowód absolutnie polski nie jest. Przekonujemy się do krewetek, uwielbiamy sushi, od lat niesłabnącą popularnością cieszą się też „chińczyki” i budki z kebabem.

Polacy utrwalają również pewne rytuały – na przykład sushi czy fast foody to ulubione danie na lunch natomiast smakowity kebab jest idealną potrawą podczas nocnych szaleństw i powrotów do domu po udanej zabawie. Co więcej, okazuje się, że to właśnie kebab najczęściej serwowany jest w godzinach nocnych i to właśnie punkty gastronomiczne, w których jest serwowany są zazwyczaj otwarte całodobowo. Jeśli ktoś ma problem ze znalezieniem w swojej okolicy tego tureckiego przysmaku wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej i wpisać dowolne miasto – wyszukiwarka w kilka sekund wyszuka czynny lokal.

Jak widać chociaż ulubione potrawy Polaków nadal zakorzenione są głęboko w naszej tradycji to z impetem wdziera się na stoły kuchnia międzynarodowa – chociaż ta typowo polska kryje w sobie bogactwo składników to czasem warto zasmakować się w potrawach z najdalszego zakątka świata, by poczuć choć na chwilę tamtejszy klimat i kulturę.

 

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *