Sposoby na łamliwe paznokcie

Codzienne czynności domowe czy zawodowe sprawiają, że nasze dłonie nie zawsze są wypielęgnowane tak jakbyśmy tego chciały. Nie bez znaczenia są również warunki atmosferyczne i fakt, że dłonie bardzo rzadko są okrywane.

O ile ze skórą dłoni nie mamy większego problemu, bo najczęściej wystarczy dobry krem bądź kuracja parafiną to paznokcie nierzadko są naszą zmorą – rozdwajają się, łamią, kruszą, nie chcą rosnąć. Nie pomagają odżywki, pielęgnacyjne lakiery a nawet zmiana diety i wykonywanie prac fizycznych w specjalnych rękawiczkach.

Jaki jest więc ratunek? To wizyta w profesjonalnym zakładzie, dzięki któremu nasze łamliwe paznokcie znowu staną się piękne. Trzeba przyznać, że nic nie działa tak skutecznie jak idealnie wykonany manicure na Kabatach. Tam profesjonalistki nałożą na paznokcie specjalną, odżywczą maskę, następnie spiłują zniszczoną część paznokcia, wygładzą je specjalną polerką, usuną skórki i przygotują do zdrowego porostu. W salontuiteraz.pl klientki często decydują się także na malowanie paznokci lakierami odżywczymi, które nie tylko utwardzają płytkę paznokcia, ale o wiele dłużej niż zwykłe lakiery się na niej utrzymują.

Pamiętajmy, że jednorazowa wizyta u manicurzystki nie wystarczy bowiem tych wypada odbyć co najmniej kilka wraz ze wzrostem paznokcia. Paznokcie rosną przez całe nasze życie warto więc, by nadać im odpowiedni kierunek wzrostu tak, by wyglądały na naprawdę zadbane i były zdrowe.

 

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *