Najlepsze zabawki dla dzieci do lat 3

Wybierając odpowiednią zabawkę dla dziecka, które nie ukończyło jeszcze trzech lat powinniśmy wziąć pod uwagę wiele aspektów. To właśnie w pierwszych latach jego życia powinniśmy postawić na rozwój wyobraźni, ale i bezpieczeństwo. 

Przede wszystkim należy patrzeć na oznakowania zabawek i nabywać te, które są skierowane dla dzieci pod względem wieku – najczęściej te dla pociech, które nie ukończyły jeszcze 36 miesięcy składają się z dużych elementów, niemożliwych do połknięcia czy skaleczenia. Duże grono zabawek dla dzieci zasilają zabawki drewniane, jakie można nabyć w sklepie dla dzieci online. To właśnie one wykonane są z naturalnego drewna i nawet pomalowane są farbami ekologicznymi, przyjaznymi dla najmłodszych.

Warto podkreślić, że zabawki dla dzieci mają nie tylko dostarczać im rozrywki, ale również wpływać na ich rozwój. Te wspomniane powyżej nie pobudzają ich bodźców a zmuszają do wytężenia wyobraźni. Z klocków można zbudować potężny zamek dla króla a z drewnianym pieskiem dziecko może wybrać się na spacer i zatroszczyć się o niego niczym jak o prawdziwego pupila. Uważamy, że to o wiele lepszy wybór aniżeli podsuwanie grających, kolorowych i najczęściej niestety chińskich gadżetów, które nie tylko nic nie wnoszą do życia dziecka, ale mogą być dla niego wręcz niebezpieczne. Pamiętajmy, że zabawki dla najmłodszych mają być certyfikowane, wykonane z materiałów najwyższej jakości i chińskie buble na pewno nie sprostają naszym i dziecka oczekiwaniom.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *