Na co zwracać uwagę przy montażu okien?

Czy wiesz, że to właśnie przez okna ucieka najwięcej generowanego wewnątrz pomieszczenia ciepła? Okazuje się, że wpływ na to ma głównie zła izolacja okna, przez co te stają się nieszczelne. Nie mówimy oczywiście o oknach, które lata świetności mają już za sobą. Złe funkcje użytkowe mogą spełniać również całkowicie nowe okna, jeśli tylko dojdzie do ich nieprawidłowego montażu. Przedstawiamy więc kwestie priorytetowe, na jakie powinien zwrócić uwagę inwestor, który podjął decyzję o wymianie okien we własnej nieruchomości.

Sami producenci okien zalecają, by montażem okien zajmowały się tylko doświadczone, profesjonalne ekipy. Samodzielny montaż bez odpowiednich umiejętności może zakończyć się niepowodzeniem. Ci, którzy produkują okna, najczęściej proponują również ekipę montażową. Dzięki temu wyszkoleni fachowcy zamontują okna w sposób odpowiedni tak, by te były w pełni użytkowe i nie straciły swoich właściwości.

Sprawna ekipa montażowa składa się zwykle z co najmniej kilku pracowników. Na montaż przyjeżdżają z odpowiednimi narzędziami i materiałami. Przydają się kotwy, klej montażowy, piana o izolacji, folia termoizolacyjna. Pamiętajmy, że inaczej będzie odbywał się montaż okien z ramami PCV, inaczej okien drewnianych. Eksperci muszą dobierać rodzaj montażu okien odpowiednio do indywidualnych parametrów. Liczyć się przecież będzie grubość ścian czy stan murów. Możliwe, że konieczne będzie ich wyrównanie.

Dzisiaj Najczęściej stosuje się ciepły montaż, dzięki któremu generowane ciepło nie ucieka z wnętrza domu ani zimno nie przenika z zewnątrz. Do tego nie ma mowy o niekorzystnych efektach złej izolacji, takich jak wilgoć i pojawienie się pleśni oraz grzybów.

Jeśli montaż okien przebiegnie niezgodnie z profesjonalną sztuką osadzania okien w murze, może okazać się, że inwestor straci na nie gwarancję producenta. To między innymi dlatego warto stawiać na profesjonalną ekipę. Nowe okna są zbyt dużą inwestycją, by można było pozwolić sobie na oszczędności w kwestii ich montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *