Możliwości dłutowania w zakresie wielowypustów – poznaj je lepiej!

Piasty wielowypustowe i wały wielowypustowe muszą być produkowane z maksymalną precyzją. Zwłaszcza gdy trzeba dostarczyć pasujące połączenie z wałem wielowypustowym – które na życzenie może zostać utwardzone.

Precyzja wielowypustów – to ma znaczenie!

Produkty tego rodzaju są idealne do zastosowania w inżynierii mechanicznej, ale ich powstanie nie byłoby możliwe, gdyby nie możliwości zapewniane przez dłutowanie rowków wpustowych. Jeśli wymagane są wysokie poziomy dokładności, na życzenie wiele zakładów produkcyjnych wykorzystujących dłutowanie wielowypustów jest w stanie wyprodukować części robocze z dodatkowo obniżonymi tolerancjami, a także mogą dostosować części robocze tak, aby były wolne od luzu. Z pomocą technologii, wiedzy i doświadczenia – wszystko jest możliwe.

Wał wielowypustowy – tajniki produkcji

Wały wielowypustowe i ich odpowiedniki, piasty wielowypustowe, tworzą połączenie, które może być wykonane w formie połączenia ślizgowego lub połączenia czysto sprzęgłowego. Połączenia z wałem wielowypustowym produkowane muszą być zgodnie z ustalonymi normami. Frezowanie obwiedniowe kół zębatych i wielowypustów – frezy ślimakowe warto zagłębić ten temat, jeśli jesteś nim zainteresowany już teraz. Przy okazji lepiej poznasz sam frez ślimakowy i wszystko co z tym związane.

W przypadku wałów rozróżnia się również wałki samocentrujące – stosowane, gdy wymagana jest precyzyjna koncentryczność – oraz wałki centrujące na powierzchni bocznej, stosowane do pracy w trybie przerywanym lub przemiennych momentów obrotowych. Na rynku można znaleźć liczne tarcze lub frezy do produkcji lub obróbki wstępnej przed hartowaniem.

Dostępne są również wysokiej klasy szlifierki do obróbki precyzyjnej m.in. dla precyzyjnych pasowań. Można też dostosować Twój wał do prefabrykowanej piasty lub również wyszlifować wał i piastę do określonych rozmiarów montażowych. Zawsze możesz być pewien, że połączenie wielowypustowe z wykorzystaniem tak zaawansowanych technik, wiedzy i doświadczenia zostanie wykonane z dużą precyzją i odpowie w pełni na Twoje potrzeby.

, , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *