Jak zdiagnozować schorzenie kolana?

Schorzenia kolana mogą być naprawdę różne. Wiele zależy od naszych predyspozycji, wieku, ale też stylu życia. Przecież staw kolanowy może ulec uszkodzeniu w wyniku nagłej kontuzji czy urazu mechanicznego. Może również rozpocząć się w jego obrębie proces powstawania choroby zwyrodnieniowej. Ból kolan może pojawiać się też wraz z wiekiem, po wzmożonej aktywności fizycznej, w wyniku otyłości i ich zbytniego obciążenia. Chorób, które dotyczą kolan, jest wiele, ale tylko ich prawidłowa diagnostyka pozwala nie tylko zahamować proces ich postępowania, ale również całkowicie wyleczyć pacjenta, by ten w jak najkrótszym czasie mógł w pełnym komforcie powrócić do dotychczasowej aktywności.

Warto zdać sobie sprawę, że niestety tylko 30% chorób kolan zostaje odpowiednio zdiagnozowana. Wszystko dlatego, że medycy nie zalecają kompleksowych badań, polegają na tych podstawowych, które nie zawsze dają szczegółowy obraz problemu, jak również na wywiadzie z pacjentem i obserwacji. Jeśli i Ty zmagasz się z bólem kolan, który nawraca coraz częściej albo jest już stały i coraz silniejszy, zadbaj o odpowiednią diagnostykę. Udaj się do specjalistycznej placówki medycznej, w której pracują nie tylko profesjonaliści, ale też najnowszej generacji sprzęt.

Jeśli kolejny lekarz „odprawił cię z kwitkiem” albo zalecił chłodzące okłady na ból kolana, wpisz w wyszukiwarkę hasło typu „artroskopia kolana warszawa”. Okazuje się, że to właśnie artroskopia kolana jest badaniem najbardziej szczegółowym, o wiele lepszy od rutynowego usg czy rtg. Artroskopia natychmiast daje odpowiedź w kwestii przyczyny bólu kolana. To badania zaleca się osobom, których kolano uległo uszkodzeniu wskutek kontuzji, urazu, ale też tym, u których podejrzewa się chorobę zwyrodnieniową. Artroskopia wykonywana jest coraz częściej przy podejrzeniu zmian nowotworowych, martwicy, stanów zapalnych stawów, infekcji, dny moczanowej albo zmian o charakterze przeciążeniowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *