Jak pozbyć się pluskiew?

Pluskwy są pasożytami, które odżywiają się krwią ludzi i zwierząt. Zazwyczaj pierwszym zauważonym przez nas znakiem pojawienia się pluskiew jest już ugryzienie, ponieważ rozmnażają się i egzystują w ukryciu (np. w szczelinach łóżka lub innych mebli). Jeśli jednak zdołamy namierzyć już kryjówkę insektów, zwalczenie ich nadal jest bardzo problematyczne.

Pluskwy dzięki swojej płaskiej budowie ciała są zdolne wejść w praktycznie każdą szczelinę. Bardzo lubią otaczać się powierzchniami drewnianymi, papierowymi oraz wykonanymi z tkanin. Chcąc namierzyć ich siedlisko, jesteśmy czasem zmuszeni do przesuwania mebli, podnoszenia dywanów, rozkręcania elementów (takich jak gniazdko elektryczne). W pierwszej kolejności należy sprawdzić takie miejsca jak książki, ubytki w ścianach, szczeliny w podłodze i za listwami, łóżka i kanapy oraz garderobę. Jeśli insekty zostały wykryte w blokowisku, należy sprawdzić też, czy nie są obecne w mieszkaniach sąsiadujących.

Skąd będziemy wiedzieć, że mamy do czynienia z pluskwami? Te insekty atakują nocą. Samo ugryzienie jest bezbolesne, a ślad, jaki po sobie zostawiają, przypomina ten po ukąszeniu komara. Zazwyczaj jest to czerwona grudka, która bardzo swędzi i utrzymuje się od paru dni nawet do kilku tygodni. Jeśli zidentyfikujesz pluskwy, nie zwlekaj z wezwaniem pomocy.

Istnieją domowe sposoby na walkę z tymi insektami, jednak bardzo często są one po prostu nieskuteczne. Pluskwy rozmnażają się w zaskakująco szybkim tempie, dlatego jedynie wytępienie wszystkich osobników zapewni rozwiązanie problemu. Najlepszym wyjściem jest zgłoszenie się do fachowców, którzy przeprowadzą profesjonalną  dezynsekcję. Jak znaleźć firmę, która Ci pomoże? Najprościej będzie wpisać w wyszukiwarce frazę typu „zwalczanie pluskiew Warszawa”. Ekipa zwalczająca pluskwy wykorzysta jeden z najskuteczniejszych sposobów na ich pokonanie, czyli wygrzanie lub zmrożenie pomieszczenia. Wszelkiego rodzaju preparaty owadobójcze, w które możemy zaopatrzyć się w sklepie, są zdecydowanie mniej skuteczne oraz szkodliwe dla naszego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *