Jak podróżują Polacy?

W wakacyjną podróż wybierze się w tym roku połowa Polaków. Najczęściej wybieramy rozmaite zakątki naszego kraju, by właśnie w nich spędzić wyczekiwany urlop. Nie da się jednak ukryć, że wraz z bogaceniem się naszego społeczeństwa, coraz więcej z nas stać również na zagraniczne wojaże. Sprawdźcie, jak podróżujemy i na jaki środek komunikacji decydujemy się najczęściej.

Najczęściej podróżujemy samochodem i nie ulega to żadnej wątpliwości. Okazuje się, że samochód jest najczęściej wybieranym środkiem transportu nawet wtedy, gdy nasze plany wakacyjne dotyczą wyjazdów zagranicznych. Polacy przeważnie wyjeżdżają do krajów europejskich. Nasz cel to przede wszystkim Chorwacja, Węgry, Włochy i Hiszpania. Tam spokojnie dojeżdżamy autem.

Jeździmy samochodem dlatego, że jest to najtańszy środek transportu, ale też najbardziej komfortowy. Co więcej, coraz popularniejsze staje się wspólne podróżowanie. Polacy wynajmują duże auta, które pomieszczą 7-9 pasażerów i jeżdżą razem na urlop. Znacznie obniża to koszty całej trasy. Weźmy pod uwagę, że wynajem samochodów dostawczych łódź jest tańsze aniżeli podróż kilkoma pojazdami, przecież każde auto trzeba zatankować.

Kolejny środek transportu, na jaki stawiamy to pociąg, a później samolot. Tanie linie lotnicze umożliwiają nam korzystanie z przelotów w naprawdę atrakcyjnej cenie. Na ostatnim miejscu plasuje się podróżowanie autokarami. Podróż, chociaż tania jest niestety niekomfortowa i długa. Warto jeszcze zaznaczyć, że mało powszechne stało się też podróżowanie autostopem. Dzisiaj rzadko na trasach znaleźć można turystów, którzy proszą o podwiezienie. Wszystko w trosce o nasze bezpieczeństwo. O ile jeszcze 20-30 lat temu wakacyjne wojaże „stopem” były przygodą życia, tak obecnie z takiej formy wyjazdów korzysta już niewiele osób.

Pamiętajmy, by zawsze wybierać transport nie tylko tani, ale również komfortowy i bezpieczny. Dzisiaj mamy tak wiele rozmaitych możliwości, że z całą pewnością wybierzemy taki, który w pełni odpowiada naszym potrzebom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *