Jak narzędzia stomatologiczne ułatwiają pracę dentyście?

Każdy, kto choć raz odwiedzał dentystę wie, że ma on do dyspozycji szereg narzędzi stomatologicznych. Niektóre z nich są bardziej zaawansowane, a inne to po prostu zwykłe, jednorazowe akcesoria higieniczne. Nie wszyscy wiedzą, że część z nich istotnie ułatwia dentyście pracę. O jakie narzędzia stomatologiczne chodzi?

 

Przykłady prostych akcesoriów, które powinien mieć każdy dentysta

  1. Rękawiczki – nie są to oczywiście takie rękawiczki, jakie posiadają klienci supermarketów. Wręcz przeciwnie – są one wykonane z wytrzymałego, odpornego na rozdarcia tworzywa sztucznego. Gdyby te instrumenty stomatologiczne sklep były cieńsze, łatwo można byłoby je rozedrzeć na ostrych krawędziach zębów.
  2. Ssawki i kompresy – ich zadaniem jest pochłonięcie lub odessanie nadmiaru śliny. Nie wszyscy pacjenci wiedzą, że jej nadmiar może być poważnym utrudnieniem w trakcie prac dentystycznych. Co gorsza, utrudnienie w jej przełykaniu sprawia, że już po chwili od rozpoczęcia zabiegu jest jej zbyt dużo.
  3. Wgłębnik – to proste, zakończone specjalną, ostrą i wygiętą końcówką akcesorium, które doskonale sprawdza się w trakcie oczyszczania uszkodzonych zębów, wprowadzania amalgamatu, a także usuwania jego resztek i nadmiaru. Mówiąc wprost – jest to bardzo proste, choć wielofunkcyjne akcesorium, bez którego żaden dentysta nie może się obejść.
  4. Lusterko – to również bardzo prosty „gadżet”, który – co trzeba przyznać – odgrywa w gabinecie dentysty olbrzymią rolę. Za jego pomocą można sięgnąć wzrokiem wszędzie tam, gdzie na pozór jest to niemożliwe. Na uwagę zasługuje fakt, że lusterka to sklep akcesoria stomatologiczne, które są bardzo trudne w stłuczeniu!
  5. Fotel dentystyczny – to bardzo zaawansowane urządzenie, które nie tylko służy jako oparcie dla pacjenta, ale też pozwala efektywniej zarządzać przyborami dentystycznymi. Dzięki podpiętym do fotela akcesoriom dentysta może np. wykonywać zdjęcia, przesyłać je na dysk, wiercić w zębach itd.

 

Reasumując, każda hurtownia dentystyczna ma w swej ofercie artykuły, które są potrzebne stomatologowi. Nie wszyscy jednak wiedzą, że praca bez większości z nich jest praktycznie niemożliwa.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *