Izolacja termiczna – jaka sprawdzi się najlepiej?

Ocieplenie bądź docieplenie budynku niezbędne jest zawsze wtedy, gdy występuje w nim nierówny poziom ogrzewania (ciepło ucieka na górne partie domu), ściany i podłogi są zawsze zimne oraz zawsze wtedy, gdy na ścianach pojawia się wilgoć czy pleśń, która jest przecież niebezpieczna dla zdrowia domowników.

Dobierając materiał, z jakiego ma być wykonana izolacja termiczna trzeba zwrócić uwagę przed wszystkim na sposób, w jaki ocieplenie będzie wykonywane – najlepiej radzić się specjalistów i postawić na ich fachowość i doświadczenie. Jednak firmy, które trudnią się wykonywaniem zadań tego rodzaju doskonale wiedzą, jaki materiał sprawdzi się najlepiej i w pełni będzie spełniał założone funkcje.

Tym samym termoizolacja może być wykonana na przykład ze styropianu jednak warto zaznaczyć, że nie jest to materiał elastyczny więc istnieje możliwość powstawania niekorzystnych mostów termicznych, przez które będzie uciekać wygenerowane ciepło.

Ocieplenie budynku może zostać również wykonane za pomocą wełny mineralnej i trzeba zaznaczyć, ze obecnie jest to najczęściej wykorzystywany materiał w tym celu. Wełna jest cienka, ale nie przepuszcza ciepła. Co więcej, jest elastyczna i doskonale nadaje się do ocieplenia nawet w miejscach łączenia krokwi czy innych załamań. Ponadto, jej walorem jest również dobra akustyczność. Oznacza to, iż nie tylko pozwala zatrzymywać ciepło wewnątrz domu, ale również tłumi hałasy powstałe poza nim.

 

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *