Gołębie na posesji – jak sobie z nimi poradzić?

Z całą pewnością niejeden z nas ma problem z pojawiającymi się na posesji gołębiami. Nie byłoby w tym żadnego problemu, gdyby nie fakt, iż ptactwo to przylatuje na nasze tereny całymi gromadami a co gorsza zanieczyszcza je. Przypomnij sobie ile to razy próbowałeś bezskutecznie zmyć z elewacji ptasie odchody – niestety zabrudzenia tego rodzaju są bardzo ciężkie do usunięcia a co gorsze, są niezwykle niebezpieczne.

Zbadano, iż w gołębich odchodach znajdują się chemiczne związki, toksyny i o zgrozo amoniak, który nie tylko trwale uszkadza element domu czy ogrodzenia, ale jest też niebezpieczny dla zdrowia a nawet życia ludzi.

Trzeba przyznać, że sposoby na gołębie są coraz bardziej innowatorskie, niestety nie wszystkie są skuteczne. Niektórzy na dachu montują sprzęt, który co jakiś czas ma wydawać dźwięk odstraszający ptaki, inni rozpylają chemiczną substancję, na której gołąb nie usiądzie. Wszystko byłoby pięknie gdyby nie to, że sposoby te ingerują też w nasze życie, powodują dyskomfort a nawet zanieczyszczenie środowiska.

Coraz więcej osób decyduje się więc na Birdsystem – to system z kolcami, który montuje się na elementach, na których najczęściej gromadzą się ptaki. Kolce skutecznie zapobiegają przesiadywaniu a przy tym nie utrudniają w żadem sposób życia nam i są bezpieczne biorąc pod uwagę ekologię.

Jak na razie to chyba jeden z najbardziej skutecznych sposobów, na czyste podwórko i parapety oraz życie w spokoju i zdrowiu, bez obecności niechcianych intruzów, jakimi do tej pory były gołębie na posesji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *