Dieta sokowa – krok po zdrowie czy głodówka?

Kult szczupłej sylwetki wymaga od nas nierzadko wielkiego poświęcenia. W sieci znaleźć możemy multum rozmaitych diet, które warto stosować, by szybko zrzucić zbędne kilogramy i cieszyć się idealną figurą na lato. Czy jednak rzeczywiście wszystkim można zaufać? Jak odżywiać się zdrowo, a przy tym tracić zbędną tkankę tłuszczową? Dzisiaj na tapetę weźmiemy dietę sokową i przedstawimy jej plusy i minusy. Zachęcamy do lektury.

Dieta sokowa, czyli taka, która zakłada spożywanie posiłków tylko w wersji płynnej, jest niezwykle popularna na całym świecie. Wypromowały ją gwiazdy amerykańskiego kina, które po ciąży starały się jak najszybciej odzyskać idealną figurę. Okazuje się jednak, że efekty to nie wszystko, bo w diecie najważniejsze jest zachowanie dobrego zdrowia. A niestety w przypadku diety sokowej tak nie jest.

Jadłospis zakłada spożywanie jedynie dań w wersji płynnej. Uwzględnia się soki na ciepło oraz zimno, w których skład wchodzą tylko owoce i warzywa. Nie ma mowy o mięsie ani nabiale. Przez minimum 7 dni do naszego żołądka trafia tylko „zielenina”.

Jeśli przyjrzymy się zaletom takiego menu, wymienimy zapewne naturalne oczyszczenie organizmu, szybki spadek wagi poprzez niedostarczanie tłuszczy, a także optymalne nawodnienie. Takie atuty jest skłonny wymienić również dobry dietetyk. Warszawa i inne miasta w Polsce dysponują gabinetami, w których przyjmują profesjonaliści w tej dziedzinie i chętnie udzielą szczegółowych wskazówek i porad.

Nie da się jednak ukryć, że ci sami fachowcy mówią też o ogromie wad, jakie wiążą się ze stosowaniem diety sokowej. Przede wszystkim do organizmu nie trafiają witaminy, minerały oraz energia, która dostarczana jest w mięsie. Ktoś mógłby stwierdzić, że przecież to nie problem, bo na świecie żyje ogromna liczba wegetarianów. Rzeczywiście tak jest, ale ich organizmy są już doskonale przygotowane do braku mięsa, a urozmaicona dieta warzywna dostarcza niezbędne wartości odżywcze. Osoby, które z dnia na dzień decydują się na dietę sokową, niestety mogą na tym jedynie ucierpieć. Fakt, że utrata zbędnych kilogramów będzie widoczna, ale nagle głodówki nigdy nie są dla naszego zdrowia dobre. A właśnie tak określają tego rodzaju dietę niektórzy dietetycy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *